“Чула крики у сусідній кімнаті”: в Івано-Франківську допитали свідка у справі Ельдара Астанова. ФОТО

25.06.2018, 13:32  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У понеділок, 25 червня, в Івано-Франківському міському суді відбувся розгляд справи туркмена Ельдара Астанова.

На сьогоднішнє засідання з’явилися обвинувачений Астанов, перекладач Родчин, прокурор Боровик, захисник Міськів, а також свідок Оксана Кіф‘як. На засіданні допитали свідка, вона є студенткою ІФНМУ, інформує WestNews.

«Я якраз тоді приїхала здавати екзамени, оскільки вчилася на заочному. Астанов був моїм сусідом. У нас з ним були близькі стосунки, окрім дружніх, але вони були давно. Ми товаришували з другого курсу. З померлою ми бачилися до п’яти раз», – розповіла свідок.

Дівчина розповіла, що коли прийшла додому, то почула крики.

«Подзвонила Ельдару, але він мене переконав, що все добре. То було близько 10 години вечора. Чула якийсь жіночий голос і Ельдара. У кімнату я не заходила, але зайшов мій співмешканець Ібрагім. Коли вийшов, то сказав, що все добре», – додає Оксана.

Суддя Руденко поцікавився у свідка, якою мовою вони спілкувалися. Студентка відповіла, що безперешкодно спілкувалася з ним російською та українською мовами. Натомість на засіданні Астанов вперто доказує, що української мови він не розуміє, тому говорив із судом своєю мовою.

У той же час інші свідки на засідання не з‘явилися, тому судді змушені відкласти засідання. Дата наступного засіданні – 20 серпня о 14.30.  Відтак, колегія суддів ухвалила продовжити тримання обвинуваченого під вартою терміном на 60 діб. Так Анстанов перебуватиме у СІЗО до 23 серпня 2018 року.

Нагадаємо, що студентка ІФНМУ із Болгарії Дішлі Еля Зія зникла у Франківську ще ввечері 31 травня цього року. Її подруга забила на сполох 6 червня і повідомляла, що дівчину востаннє бачили в компанії хлопця-туркмена. Втім, спершу студент, із яким мешкала болгарка, заявив, що вона взяла посеред ночі телефон і просто кудись пішла. Хоча сусіди одразу говорили про крики, які чули півночі із квартири. Вже 8 червня студентку подали у державний розшук.

А за кілька днів, 12 червня, поліція знайшла тіло дівчини зі слідами насильницької смерті в чемодані в озері на Рогатинщині. Наступного дня у лісі на Городенківщині виявили особисті речі вбитої студентки: телефони, рюкзак, ланцюжок. 22 червня Івано-Франківський апеляційний суд залишив без задоволення апеляцію підозрюваного туркмена Ельдара Астанова, котрий просив змінити запобіжний захід на домашній арешт, і залишив його в СІЗО.

Колегія суддів вирішила відкласти підготовче засідання через неявку потерпілого. Оскільки термін утримання Ельдара Астанова збігає в листопаді, у суді обговорили питання продовження чи скасування тримання під вартою. Враховуючи ризики та тяжкість злочину, колегія суддів ухвалила продовжити на 60 діб тримання Астанова під вартою (до 7 січня).

На засіданні 28 листопада підсудний Астанов вирішив відмовитися від адвоката і просив укласти договір з іншими захисником. Нова захисниця підсудного з’явилася. Втім, Астанов не задоволений тим адвокатом, якого йому надали. Відтак, він просить замінити державного захисника.

12 лютого засідання знову перенесли через некомпетентність перекладача. Жінка не розуміла судової термінології. А вже 14 лютого суд призначив справу вбивці болгарської студентки до розгляду по суті.

На засіданні 1 червня мали допитувати потерпілого – брата вбитої. Але він не приїхав на суд, але подав заяву, у якій повідомляє, що не має можливості приїхати в Україну та не хоче брати участь у справі, також зазначив, що претензій до обвинувачуваного не має. Таким чином наступним кроком справи, згідно з ухваленим порядком, – допит свідків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсутній обвинувачений: в Івано-Франківському суді засідання у справі стрільців Пасажу знову перенесли

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

 

25.06.2018, 13:32  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X