WestNews.com.ua

Де Франківськ, а де балет: як у місті успішно розвивається не простий вид мистецтва. ФОТО

23.10.2020, 12:29  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Щорічно 23 жовтня світ відзначає день балету. Цей вид мистецтва вважають складним, але водночас прекрасним, а ще таким, який вимагає прикладання максимуму зусиль. Чи знали ви, що у нашому рідному місті вже десять років успішно працює школа балету при Філармонії? Так ось, WestNews проведе вас за лаштунки прекрасного та доведе, що незважаючи на стереотип, навіть у маленькому місті можливо втілити у життя найсміливіші балетні мрії.

У грудні 2010 в Івано-Франківську при обласній філармонії відкрилась балетна школа, значний вклад у розвиток якої вніс відомий танцівник, художній керівник Донецького Національного академічного театру опери та балету ім. Анатолія Солов’яненка Вадим Пісарєв.

“Ми відкривали цю школу як початкову балетну школу, Вадим приїжджав, проводив відбір і кращих забирав з собою в Донецьк, а згодом накращі потрапляли в його трупу. Наші діти брали і беруть участь у міжнародних конкурсах, двічі танцювали на сцені Національної опери в Києві. Ми маємо завжди публіку, свого слухача і глядача. У нас є багато випускниць, які виступають на сценах відомих театрів. Одна з них зараз розпочала навчання у Відні при оперному театрі”, – розповів Володимир Павліковський, художній керівник та директор балетної школи.

У школі займаються діти з 4-5-ти років: нульовий клас (4-5 років), підготовчий клас (6-7 років), 1 клас ( 8-9 років), 2 клас (10-11 років), 3 клас ( 12 років), 4 клас (13 років), 5 клас (14-15 років)

Щоб потрапити у школу, потрібно пройти конкурс, під час якого дитині дають не складні завдання, щоб відмітити її природні дані: ритмічність, вічуття музики, такту. Балет – вид мистецтва не тільки для дівчат. Зараз у студії навчаються і хлопці також, однак їх мало, тому у студії з великою радістю приймуть на навчання представників сильної статі. Навчання у різному віці проходять з різною періодичністю, найстарші, до прикладу, займаються 6 днів на тиждень.

“Бувають діти, які дуже хочуть займатись, але не мають на перший погляд яскраво виражених даних. Таких ми теж беремо, бо дуже часто з часом вони розкиваються і проявляють себе якнайкраще. Іноді мене дивує цілеспрямованість наших учнів. Незважаючи на біль чи “кріпатуру”, вони продовжують тренуватись і йти до мети. Ми стараємось дітям дати все, що можемо”, – каже Володимир Павліковський.

Вже з 10-ти років діти починають працювати на пуантах, це зумовлено фізіологією, до того заняття проходять на півпальцях. У школі  створює ескізи, можелі та виготовляє різноманітні костюми для постановок Ірина Головачук. Є обладнані зали для комфортних репетицій, навчання за місяць коштує 195 гривень.

Олена Хандакова, викладачка школи балету, каже, досягти успіхів можна тільки за умов системних тренуваннь і повної віддачі процесу.

“Займаюсь балетом з 7-років, навчалась в школі мистецтв у Черкасах та працювала в їхньому драмтеатрі. Раніше викладала в школі в Китаї, повернулась і протягом 4-х років навчаю дітей в Івано-Франківську. Насправді, легше танцювати, ніж вчити когось. Потрібно з малого віку давати дітям термінологію, щоб вони розуміли, про що я їм кажу. Специфіка роботи, як зі старшими, так і з молодшими, однакова, я нікого не жалію. Якщо робити щось не правильно, то можна отримати травму, тому в балеті дисципліна дуже важлива”, – розповідає Олена.

Школа підтримує світові тенденції, але не відходить і від класики. Нещодавно на сцені можна було побачити постановку в стилі модерн “P.I.O.N.” З класики однією з останніх робіт був балет “Історія Кая і Герди”, який дуже полюбився глядачам.

Багато років піч-о-пліч у школі працює злагоджений колектив на чолі з директором Філармонії Василем Тимківом, художнім керівником Ігорем Дем’янцем, художнім керівником та директором балетної школи Володимиром Павліковським та адміністратором Галиною Рудою.

Для різномантіних постановок унікальний музичний супровід створює Володимир Антонович Павліковський – заслужений діяч культури та відомий на увесь світ композитор.

З дітьми працють Віталій Небор, Олена Хандакова, Надія Шейгец (викладач з ритміки та історії балету). З постановками Віталія, до слова, учні школи займають призові місця на конкурсах різного рівня.

Як виявилось, нам, франківцям, є ким пишатись, творити історію можливо не залежно від того, в якому місті ти живеш. Малими кроками можливо дійти до Олімпу і саме це демонструють юні балерини.

Тетяна Колибаб’юк

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X