Категорії: Івано-ФранківськНовиниПолітика

Депутати франківської міськради звернулися до ВР щодо розміру грошової застави на виборах

У п’ятницю, 24 січня, в Івано-Франківську відбуваєтся позачергова сесія міської ради. Зокрема, депутати звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України і Голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо розміру грошової застави на виборах, інформує WestNews.

Звернення щодо підтримки проекту Закону України № 2769 від 17.01.2020 р. «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)»:

Конституція України гарантує право громадян України бути обраними до органів державної влади та місцевого самоврядування. У 2019 році Верховна Рада України ухвалила Виборчий кодекс України з зауваженнями Президента України, який набрав чинності 1 січня 2020 року.

У новій редакції Виборчого кодексу України містяться неприйнятні норми збільшення грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) майже у 40 разів порівняно з місцевою виборчою кампанією 2015 року.

Так, згідно прийнятих змін розмір грошової застави для реєстрації партійного списку на наступних виборах до Івано-Франківської міської ради складатиме 340 тис. грн. Таким же самим буде і розмір грошової застави для кандидатів на посаду міського голови.

Це особливо обурливо, оскільки не відбулося суттєвих змін у розмірах грошових застав для кандидатів у Президенти України та виборчих списків партій до Верховної Ради України порівняно з розмірами, які були встановлені чинними до ухвалення Виборчого кодексу України законами.

Вважаємо, що сума застави є непомірною, адже перевищує в рази середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році близько 125 тисяч гривень. Неприйнятним є те, що для загальнонаціональних та місцевих виборів застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо місцевих рад, у яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в п’ятнадцять разів більше, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більше, ніж на президентських виборах.

17 січня 2020 року народний депутат України Савчук Оксана Василівна зареєструвала у Верховній Раді проект Закону № 2769 «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)», співавторами якого стали ще 20 народних депутатів із різних фракцій: Батьківщина, Голос, ЄС, групи «Довіра» та представників СН.

Метою проекту Закону № 2769 є усунення дискримінаційного підходу, що встановлений новим Виборчим кодексом України до розміру грошової застави. Ухвалення законопроекту дозволить відновити порушене Виборчим кодексом України право громадян України бути обраними та вставити уніфікований підхід до визначення розміру грошової застави незалежно від типу виборів.

Просимо невідкладно розглянути зареєстрований проект Закону № 2769 «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)» в Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і винести на розгляд парламенту».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сесія міськради: список Почесних громадян Франківська поповниться ще двома визначними постатями

Менів Андрій

Recent Posts

В Івано-Франківську обговорять програму розвитку туризму Прикарпаття на 2021-2027 роки

Івано-Франківська облдержадміністрація ініціює обговорення з експертним середовищем, туристичним бізнесом, громадськими організаціями пропозицій до проєкту нової регіональної програми розвитку туризму на…

2 години тому

Франківець з неймовірним тембром підкорив усіх суддів на “Голосі країни-10”. ВІДЕО

23 лютого відбувся шостий ефір «вибору наосліп» ювілейного сезону вокального шоу "Голосу країни-10". Зокрема, на сцені виступив Роман Клюба з…

2 години тому

Село Блюдники може затопити. Неподалік села підмило дамбу

Поблизу села Блюдники Галицького району на річці Лімниця підмило дамбу. Село може залити. Про це на своїй сторінці у фейсбук…

3 години тому

Іванофранківська лікарка створює унікальні картини, які здатні лікувати, – даяти. ФОТО. ВІДЕО

Лікар дермато-венеролог Людмила Хімейчук відкрила в собі дар створювати даяти - картини, які допомагають подолати поганий настрій, а іноді навіть…

4 години тому

Лесині читання. 25 лютого в Івано-Франківську відомі прикарпатці читатимуть поезії Лесі Українки

У вівторок, 25 лютого, з 12 до 13:30 на вулиці Лесі Українки в Івано-Франківську всіх охочих запрошують почитати твори Лесі…

5 години тому

ПП «Житлотехсервіс» стало власником Івано-Франківського спиртзаводу

Івано-Франківське обласне об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості продали з аукціону за 29,76 мільйонів гривень. Цілісний майновий комплекс викупило ПП «Житлотехсервіс» з…

5 години тому