Депутати облради мають намір звернутися до Президента та Уряду із закликом переглянути зарплати бюджетникам

У середу, 13 червня, відбулася засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, повідомляє WestNews.

Зокрема, під час засідання обговорили питання про звернення обласної ради щодо забезпечення соціальної справедливості в засадах оплати праці працівників бюджетної сфери. Мова йде про звернення облради до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради та народних депутатів України.

З текстом ЗВЕРНЕННЯ можна ознайомитися – ТУТ.

З огляду на те, що засади оплати праці працівників бюджетної сфери, праця яких є стратегічно важливою для нормального розвитку держави, не враховують розміру мінімальної заробітної плати при визначенні посадових окладів цих працівників, можна зробити висновок про нівелювання на законодавчому рівні однієї із найважливіших правових гарантій у сфері оплати праці працівників – мінімальної заробітної плати. Вилучення цієї базової величини суперечить міжнародним стандартам, які регламентують політику держав у цій сфері та зобов’язують її утриматися від вчинення подібних дій.

Зважаючи на це, депутати звертаються до високопосадовців із закликом переглянути дискримінаційні підходи до оплати праці працівників бюджетної сфери, наголошуючи на необхідності:

– повернення мінімальної заробітної плати як базової ставки для формування тарифної системи оплати праці найманих працівників;

– приведення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) робітника першого тарифного розряду до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на відповідний календарний рік;

– перегляду засад формування посадових окладів й системи нарахування заробітної плати працівникам комунальних засобів масової інформації, засновниками яких є органи місцевого самоврядування й які згідно з чинним законодавством не підлягають наразі роздержавленню, приведення рівня їх заробітної плати до економічно обгрунтованої й соціально справедливої;

– збереження гідного рівня оплати праці у сферах, що ставлять національний інтерес та є стратегічно важливими для ефективного розвитку Українського народу та Держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аби отримувати фінансування з держбюджету деяким франківським школам доведеться змінити устрій, – Марцінків

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.