Депутати пропонують зробити Різдво 25 грудня вихідним

Група депутатів пропонує Верховній Раді визнати 25 грудня – день святкування римсько-католицькою та протестантськими громадами України Різдва Христового – офіційним святковим і вихідним днем.

Як повідомляється на офіційному сайті парламенту, відповідний законопроект “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів” №5496 зареєструвала в парламенті 6 грудня група із 23 депутатів, повідомляє WestNews із посиланням на “Інтерфакс”. 

“На сьогодні в Україні нараховується близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх релігійних організацій України, які святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити права значної частини населення України на святкування Різдва того дня, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням, і долучити цей день до числа офіційних святкових днів України”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

На думку авторів законопроекту, визнання 25 грудня офіційним святковим днем сприятиме об’єднанню та кращому порозумінню між християнськими релігійними громадами і в межах, і за межами України, а також оптимізації святкування Різдва Христового та Нового року.

rizdvo_koli

Як відомо, в Україні офіційний святковий день 7 січня – Різдво за юліанським календарем, яким користується православна і греко-католицька церкви.

Кабінет Міністрів встановив перенесення робочих днів у 2017 році з 8 травня на 13 травня і з 25 серпня на 19 серпня, а вихідними на новорічні свята залишив дні з 31 грудня по 2 січня, з 7 по 9 січня.

Читайте також: Рада дозволила звільнятися військовим-контрактникам.

Загрузка...

Comments are closed.