Десять раз обговорити, один раз зробити: на якому етапі перебуває реконструкція підземелля франківської Ратуші. ФОТО

Майже рік минув відтоді, як в туристично-інвестиційному центрі, що в Івано-Франківську, відбувся круглий стіл на тему реконструкції приміщень Ратуші та створення музею.

Тоді до обговорень приєдналися міський голова Руслан Марцінків, археологи, архітектори, представники культури та громадськості, повідомляє WestNews.

Втім, після обнадійливого старту, подальша інформацію щодо облаштування майбутнього музею парктивно не з’являлася в інформаціному просторі.

Нині, в прямому ефірі радіостанції «Західний полюс», міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків нарешті привідкрив таємницю про хід реконструкції.

«В нас є проблема з грамотними проектантами. Зробити просто ремонт – це одне, а зробити проект із цілісним музеєм, таких спеціалістів взагалі дуже мало. Насправді там приміщення досить хороше, але мало місця. Ми над цим працюємо», – зазначив мер.

За його словами, наразі закінчується проектування в «Діпромісто».. До кінця року планується оголошення тендеру на облаштування майбутнього музею.

«Я вважаю що тут треба десять раз обговорити, а потім один раз зробити. Щоб це було цікаво для туристів. Ви ж бачите, ми маємо музей в Ратуші, але він не користується популярністю. Тому треба подумати, як це зробити привабливим і цікавим», – додав Марцінків.

До слова, історія підземель Ратуші доволі цікава. Центральну площу Ринок, де розташована міська Ратуша, віддавна називають проклятою, а все тому, що раніше тут відбувалися публічні страти. Під землею розміщувалась центральна в’язниця, в якій були закатовані тисячі людей.

Зокрема, в 1754 році у ратуші Станиславова відбувся суд над ватажком опришків Василем Баюраком, який зазнав страшних тортур. Згодом суд виніс йому вирок: «Повинен бути катом випроваджений на площу смерті, який має відрубати йому обидві руки сокирою по лікті. Після того має бути відрубана голова. Врешті, з метою здержання інших від такого життя — четвертувати. Окремі частини тіла повинні бути розвішані на шибениці в полі, при шляху, а пізніше мають бути закопані в землю. Тільки голова повинна довше висіти».

Із того часу Ратуші фатально не щастило. Її доводилося відновлювати чотири рази. Існує повір’я, що саме в такий спосіб страчений гуцул-ватажок мститься своїм катам. Начебто тому його привид довгі роки гуляє коридорами та залами ратуші, а найбільше він полюбляє грати на старому роялі, пише «Галицький кореспондент».

Через ці моторошні концерти у Краєзнавчому музеї звільнився не один охоронець.

Додамо, що кілька століть тому місто було військовою фортецею. В її основі – шість бастіонів, що були з’єднані наземними захисними укріпленнями та підземними ходами з центром під міською ратушею. Історики припускають, що підземні переходи були навколо ратуші, під нею, під палацом Потоцьких, Тринітарським монастирем, навколо Колегіати та навколо собору Воскресіння. Саме на тому місці колись був старий палац засновників міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подорож у невідоме. Підземні ходи Станіславова: міфи та реальність. ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.