WestNews.com.ua

«Децентралізація в місті» : у Франківську відбувся черговий симпозіум

13.07.2019, 11:40  |  Автор:   Власенко Власта

Сьогодні, 13 липня, на території Промприладу проходила вже четверта панельна дискусія, в рамках урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування», пише West News.

Спікерами на даній дискусії були : Наталія Мисак – архітекторка та дослідниця, Ромеа Мурин – архітекторка та урбаністка родом з Польщі та Асель Єсжанова – співзасновниця URBAN FORUM Kazakhstan, художниця.

Під час дискусії спікери говорили про те, що таке самодостатній район, які чинники створення такого району, а також про те, як створити збалансований формат розвитку району зі змішаними видами діяльності.

«Для того, щоб район був самодостатнім важлива компактність та близькість до соціальної інфраструктури. Все має бути в межах 10 хвилин, наприклад : школа, зупинка, магазин, парк тощо. Це необхідно для комфорту мешканців, які проживають в місті, вони повинні бути забезпечені всім необхідним для комфортного існування.»,- каже Ромеа Мурин.

«Інфраструктура дуже впливає на райони, подальше планування міста та комфорт мешканців. Навіть якщо район який не знаходиться в центрі міста, має розвинуту інфраструктуру і зручні транспортні сполучення, за допомогою яких можна з легкістю дістатися центру, такий район не буде дискомфортним для людей, які там проживають.»,- каже Наталія Мисак.

Асель Єсжанова розповідає, що проекти, які створюють для розвитку міст повинні не лише змінювати місто, але й залучати громадськість для змін цього міста.

«Ми хотіли створити новий рух, для того щоб розвинути райони, які є не центральними, для того, щоб там було так само комфортно проживати, як і в центрі. Щоб зробити район комфортним, нам потрібно спілкуватися з людьми, які там проживають перш за все і прислухатися до їх побажань.» – зазначає Асель.

Нагадаємо, сьогодні проходитимуть ще два симпозіуми : «Залучення громади», яка відбудеться о 13 годині та «Спільні робочі простори», яка розпочнеться о 14:40 на території відкритого цеху у Промприладі.

Також, завтра, у відкритому цеху Промприладу відбудеться урбаністичний пікнік, на якому організатори підбиватимуть підсумки всіх тем симпозіумів, які відбулися під час фестивалю, а ще відбудеться розіграш сумок серед гостей пікніку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську створюють макет міста.ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X