Для любителів хлібчика: цього року в Україні підвищиться ціна на хліб

Об’єднання “Укрхлібпром” прогнозує 2018 року підвищення вартості хліба на 7-8%, порівняно з 2017 роком.

Гендиректор Укрхлібпрму Олександр Васильченко заявив, що не прогнозує  дуже великого зростання цін на хліб, інформує WestNews з посиланням на Business.ua. Адже спостерігається досить висока конкуренція на ринку хлібобулочних виробів.

“Ціна виросте в межах закладеного на наступний рік рівня інфляції 7-8 відсотків. Високого і стрибкоподібного підвищення цін не передбачається”, – додав він.

Він зауважив, що на цей час ціна на хліб залежить від вартості борошна, енергоносіїв та заробітної плати пекарів. При цьому за 2017 рік хліб в середньому подорожчав на 20%.

Водночас Укрхлібпром попередньо оцінює зниження виробництва хлібобулочних виробів на 7,5% 2018 року, порівняно з 2017 роком.

“Очікуємо 1,1 мільйони тонн продукції за підсумками року”, – резюмував Олександр Васильченко.

До слова, в Україні значно подорожчають цигарки з січня 2018 року.

У 2018 році ставка буде мінімум 15,46 грн. При цьому цигарки дорожчими 32,5 грн будуть додатково обкладатися адвалорним (який встановлюється в процентному співвідношенні до виробленої продукції або наданої послуги) акцизом у 12%.

Уже три роки адвалорна ставка не переглядалася. Це призвело до того, що акциз на дорогі й дешеві сигарети майже однаковий – різниця становить 1,5 гривні.

Через це вже в 2018 році ціни на сигарети виростуть приблизно на 6 грн і середня вартість пачки складе 29-30 грн, прогнозують в Українському центрі контролю над тютюном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хліб – усьому голова. Але чи корисний він для нашого здоров’я? Відповідь лікарів

Загрузка...

Comments are closed.