WestNews.com.ua

До ЦВК звернулись щодо порушення виборчих прав людей з інвалідністю, зокрема в Івано-Франківській області

25.04.2019, 9:18  |  Автор:   Власенко Власта

На адресу Уповноваженого Валерія Сушкевича надійшли скарги від громадян з інвалідністю та голови ГО «СЛІД» Н.М. Макар щодо порушення виборчих прав людей з інвалідністю в частині незабезпечення доступності виборчих дільниць.

Як вбачається зі вказаних скарг і доданих до них матеріалів, більше 30 виборчих дільниць територіальних виборчих округів № 83-89 є недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це повідомляє WestNews з посиланням на ВГО “Національна асамблея людей з інвалідністю України”.

Основними проблемними питаннями, які порушуються заявниками, є:

  • відсутність пандусів у будівлях, в яких розташовані виборчі дільниці, або наявний пандус не відповідає державним будівельним нормам, стандартам та правилам;
  • розміщення виборчих дільниць на других поверхах будівель без забезпечення можливого доступу до них для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • необладнані для людей з інвалідністю кабіни для голосування.

На думку В. Сушкевича, інформація, наведена у скаргах, свідчить про порушення права людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення вільно прийти на рівні з іншими виборцями на виборчу дільницю та проголосувати. При цьому, відповідно до статті 3 Закону України «Про вибори Президента України» вибори Президента України є рівними: громадяни України беруть участь у виборах на рівних засадах.

На своїй сторінці у Фейсбуці Уповноважений Валерій Сушкевич прокоментував:

«Ще осмислюю результати виборів Президента України і визначення наших громадян щодо глави української держави. Але один висновок для себе зробив стосовно доступу громадян України з інвалідністю до обрання гаранта конституційних прав українців… Загальний висновок – виборчі права цих людей СУТТЄВО ОБМЕЖЕНІ! А часто – просто недоступність виборів для УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН З ІНВАЛІДНІСТЮ!”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандуси та вказівки-орієнтири: в Івано-Франківську центральну міську лікарню облаштували для людей з інвалідністю. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X