До уваги водіїв: до ПДР на перехрестях хочуть внести суттєві зміни

Українським водіям можуть дозволити повертати на перехрестях при увімкненому червоному світлу світлофора.

Про такі заплановані зміни попереджає портал auto.ria.com, передає WestNews. Нова зміна в ЗУ «Про дорожній рух» запозичена з американського досвіду. Це проект закону №6443 «Про внесення змін до Закону України “Про дорожній рух” (щодо впровадження світового досвіду в розвантаженні транспортних потоків)». Йдеться про те, що водіям хочуть дозволити правий поворот на перехрестях зі світлофором при червоному сигналі світлофора. Такий рух успішно застосовують у всіх 50-ти американських штатах, де він забезпечує економію пального та розвантажує рух транспорту. (за умови того, що маневр не заважає рухові інших учасників та не є відкрито заборонений іншими дорожніми знаками).

Якщо буде підтримано цей законопроект, то для водіїв ПДР зміняться. Зокрема, при увімкненому червоному світлі світлофора водій зможе повертати направо з крайньої правої смуги руху, якщо це не створюватиме ускладнення для інших, та наліво при виїзді з дороги з одностороннім рухом здійснити поворот ліворуч з крайньої лівої смуги руху, якщо на перехрещеній дорозі також буде односторонній рух.

Фахівці, аналізуючи зміни, кажуть, що вони можуть бути корисними. Але для поліпшення ПДР треба вдосконалити саму законодавчу базу, привести до порядку закони і підзаконні акти, звести їхню кількість до мінімуму, аби водії й поліція мали чіткі правила руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як франківський авторагуль припаркувався коло Панорами PLAZA. ФОТО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.