WestNews.com.ua

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 13 серпня

13.08.2020, 8:46  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

У щоденній рутині іноді легко пропустити деталі, які можуть бути важливими або ж просто піднімуть настрій. Кожного нового дня в історії траплялось щось цікаве та варте нашої уваги, тож WestNews пропонує добірку коротких фактів про 13 серпня.

У цей день світ відзначає:

Міжнародний день шульг

У цей день лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати їхні зручності, улаштовують різноманітні заходи та змагання. Зокрема, британський Клуб шульг (англ. The Left-Handers Club) занепокоєний тим, що в багатьох школах країни дітей-шульг як і раніше прагнуть перевчити до писання правою рукою, що викликає психологічні стреси та знижує успішність учнів.

День жінки у Тунісі
День спорту у Казахстані
Буддійський фестиваль поминок померлих у Японії

Сьогодні іменин відзначають: Анна, Антоній, Арсеній, Василь, Веніамін, Володимир, Георгій, Євдоким, Іван, Максим, Микола, Сергій, Степан, Юрій, Гелена, Діана, Іполіт, Олена, Понтіан, Яна.

У православній церкві 13 серпня вшановується пам’ять Євдокима Каппадокиянина як покровителя дому та сім’ї. Багато в чому це пов’язано з відносинами, які склалися у Євдокима з батьками.

Сьогодні церква вшановує Євдокима Каппадокиянина, який проживав на території Малої Азії в IX столітті. Спочатку народився він у родині досить заможній, але при цьому батьки Євдокима були глибоко віруючими людьми. Не дивно, що з дитинства він теж відрізнявся послухом і праведністю. В юності він вирішує дати обітницю безшлюбності і уникає спілкування з жінками настільки, що намагається не дивитися на них. Розмови вів виключно з власною матір’ю.

Доброчесне життя Євдокима було оцінене імператором, який призначив Євдокима правителем на території Харсианської області. Потрібно сказати, що сам Євдоким свої обов’язки виконував сумлінно, намагався керувати людьми справедливо, піклувався про вдів і сиріт, ставав на захист скривджених. Згідно з переказами, непорочне життя Євдокима було угодне Богові, і той покликав його на небеса у віці 33 років. Після смерті праведника біля його гробу стали відбуватися різноманітні дива, зокрема, хворі отримували зцілення. Через кілька місяців, відкривши труну, виявили нетлінні мощі святого, які пахли.

Традиції та звичаї:

У цей день кланялися бороні — дякували їй за допомогу, приводили в порядок, очищали від землі і налиплого сміття, ставили під навіс. Обов’язково треба було поговорити з нею і подякувати за допомогу. У цей день починали збирати першу ріпу — селянську годувальницю, яку їли сирою, в’яленою, пареною, робили квас, варили кашу і пекли пироги.

Цей день відомий як заговини перед Успенським постом, який проходить з 14 по 27 серпня. Взагалі ж, сам по собі Успенський піст не можна вважати голодним – в цей період з’являлася велика кількість ягід, тому селяни харчувалися досить різноманітно. Оскільки пост припадав на літній період, можна було урізноманітнити раціон великою кількістю продуктів. Так, люди до 13 серпня їли овочі, плоди та ягоди, випікали хліб з нового врожаю.

Народні прикмети на 13 серпня

  • Мурахи закривають вхід до мурашника – до дощу.
  • Погода вітряна – чекати зими сніжної.
  • Павутина літає – спекотно буде ще довго.
  • Бджоли в поле летять – буде добра погода.
  • Після Євдокима ластівка гнізда не в’є.

Що не можна робити 13 серпня

Цього дня не варто сваритися вдома, їхати в подорож або відрядження, викидати залишки зі столу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нам віщують зорі: гороскоп на 13 серпня для всіх знаків Зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X