WestNews.com.ua

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 15 серпня

15.08.2020, 9:49  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

У щоденній рутині іноді легко пропустити деталі, які можуть бути важливими або ж просто піднімуть настрій. Кожного нового дня в історії траплялось щось цікаве та варте нашої уваги, тож WestNews пропонує добірку коротких фактів про 15 серпня.

Сьогодні у світі відзначають:

День археолога

День розливу Ніла

День святої Діви де Палома

15 серпня День ангела імені відзначають: Василь, Іван, Кирило, Платон, Роман, Степан, Тарас, Федір.

У церкві 15 серпня вшановується пам’ять святого Стефана – першого мученика, який був прихильником християнського вчення і походив з єврейської діаспори. Згідно з переказами, разом з шістьма одновірцями саме Стефан був обраний у диякони апостолами і повинен був підтримувати порядок, справедливість серед населення. Однак потрібно сказати, що крім цього Стефан також проповідував віру в Христа у Єрусалимі.

Традиції та обряди:

У давнину в цей день плели «Степанов вінок». Вся родина збирала трави для нього. Готовий вінок був повішений у червоному кутку хати. Вважалося, що в ньому живе цілюща сила духу полів. І щоб розбудити її, треба було зробити відвар з декількох травинок вінка.

Також проводився обряд поведінки щодо коней. Викупану тварину господар приводив до джерела і, кинувши туди монетку, напував її. Після цього клали монету в шапку з водою, і кінь пив звідти. Ще її ховали під яслами. Після цього кінь ставав спокійнішим і не боявся нечисті.

Народні приказки і прикмети на 15 серпня: 

  • Перисті нерухомі хмари, що з’являються вранці – вірна ознака гарної погоди;
  • Яка погода вдень, такою вона буде і в вересні;
  • Павуки плетуть маленькі сіті – скоро буде вітряно;
  • Жаби заквакали – буде дощ, різко замовкли – буде сильний вітер;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нам віщують зорі: гороскоп на 15 серпня для всіх знаків Зодіаку

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X