WestNews.com.ua

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 2 серпня

02.08.2020, 11:30  |  Автор:   Менів Андрій

У щоденній рутині іноді легко пропустити деталі, які можуть бути важливими або ж просто піднімуть настрій. Кожного нового дня в історії траплялось щось цікаве та варте нашої уваги, тож WestNews пропонує добірку коротких фактів про 2 серпня.

Сьогодні у світі відзначають:

День сидіння на підвіконнях,
День народження поштової скриньки.

Окрім того, в Україні – День Повітряних Сил ЗСУ (відзначається в першу неділю серпня), у США – День дружби, День ляльок День книжки-розмальовки, День сендвіч морозива, День сестри, у Білорусі – День десантників та сил спеціальних операцій ЗС, в Азербайджані – День національного кіно, у Казахстані – День працівників транспорту, у Польщі – День пам’яті жертв геноциду сінті та рома, у Коста-Ріці – День Ангельської Діви, в Македонії – День республіки.

Православна церква 2 серпня вшановує пам’ять пророка Іллі. Інші назви свята: «Ілля-пророк», «Ілля сердитий», «Громобій». Вважалося, що 2 серпня – день перелому літа і повороту на осінь.

Що сьогодні не можна робити

З цього дня не можна купатися у водоймах. Ще вважалося, що Ілля кидає блискавки в нечисть, знищуючи її, а вона ховається в диких і домашніх тварин. Тому не можна пускати ніяких тварин в будинок. А рибалкам не варто брати рибу з червоними очима, її краще відпустити у воду, тому що в неї могла вселитися нечисть. Домашніх тварин краще не випускати з дому. Щоб не розсердити Іллю, не варто під час дощу голосно шуміти і веселитися, бути у воді або стояти під деревом.

Прикмети на 2 серпня

  • Не можна працювати на Іллів день у полі – небесним вогнем спалить.
  • В Ільїн день вовчі нори відкриваються.
  • На Іллі день до обіду ще літо, а після обіду – осінь.
  • До Іллі навіть поп дощику не випросить а після нього баба своїм фартухом нажене.
  • Хто потрапив цього дня під дощ, той запасся здоров’ям на увесь рік.
  • Ілля літо кінчає, жито зажинає.
  • Якщо чути грім, то Ілля небеса об’їжджає на своїй колісниці
  • Якщо в Іллі пожежа трапиться, то до води у вогонь молоко ллють, щоб далі не розійшовся.

2 серпня іменини у Опанаса, Олексія, Сергія, Івана і Петра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нам віщують зорі: гороскоп на 2 серпня для всіх знаків Зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X