WestNews.com.ua

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 30 травня

30.05.2020, 9:11  |  Автор:   Менів Андрій

У щоденній рутині іноді легко пропустити деталі, які можуть бути важливими або ж просто піднімуть настрій. Кожного нового дня в історії траплялось щось цікаве та варте нашої уваги, тож WestNews пропонує добірку коротких фактів про 30 травня.

У цей день світ відзначає: День жіночої емансипації (День емансіпе) 

У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”. Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації або, як його ще також називають, День емансіпе.

Однією з найбільш легендарних і незаслужено забутих жінок була цариця-фараон Мааткара Хатшепсут. Вона одноосібно правила двадцять два роки, починаючи з 1525 (до н. е.) і до 1503 року., які безроздільно присвятила відродженню своєї держави.

У 1960 році в Шрі-Ланці главою уряду стала Сірімаво Бандаранаїке, а зараз жінки успішно керують такими державами, як Ірландія, Фінляндія, Філіппіни, Німеччина, Чилі. Перша дама-рабин на ім’я Селлі Ян Прісанд з’явилася в Америці в 1972 році. У 2008 році отримала звання і перша в історії США жінка-генерал – Енн Данвуді.

Грейс Мюррей Хоппер, яка народилася більше ста років тому в Нью-Йорку, стала Першою леді програмування. Завдяки її нестандартному мисленню світ отримав не тільки першу програму для ЕОМ, але і перший компілятор, першу мову програмування.
Сьогодні практично кожен п’ятий лауреат Нобелівської премії – жінка.

Не так давно, але вперше в столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, місцевій жительці Собхі Якуб видали дозвіл на водіння таксі.
Найрозумніша жінка в світі на ім’я Даніела Сімідчіева, проживає в Болгарії. Її IQ досягає 200 балів, вона має п’ять ступенів магістра, виховує трьох дітей і виступає проти дискримінації – небажання роботодавців приймати на службу дуже розумних співробітників.

Орім того, в світі сьогодні відзначають також:

  • Всесвітній день боротьби проти астми і алергії (ВООЗ);
  • Міжнародний день обіймів вашої кішки; 
  • День пам’яті Жанни Д’арк; 
  • День Канарських островів.

Православна церква 30 травня вшановує пам’ять преподобної Євфросинії

Інші назви свята: «Євдокія», «Евфросинья», «Ондрон з дощем», «Звіздар». Вважалося, що Євдокія є заступницею від посух. Тому в цей день їй молилися, щоб Сонце не висушило землю, а дощів було вдосталь. Назва «Свистунья» свято отримало з-за вітрів, які гудуть в цей період.

Прикмети та що варто і не варто робити:

День вважається дуже важким. Будьте обережні, дивіться під ноги. Ходіть подалі від лісу, полів і навіть парків. За повір’ям, у цей день вилазить дуже багато змій. В принципі, не варто виходити з дому, навіть молодь в старовину не випускали погуляти. Не приймайте важливих рішень, інакше все піде шкереберть. Будьте обережні, багато людей захочуть вас обдурити. Також краще не пити ліки та алкоголь, уникати поїздок і подорожей.

Здавна існують погодні прикмети на цей день:
 – яка погода на Євдокію, таким буде і все літо;
– молодий місяць на дощову Євдокію – літо буде мокрим;
– дме вітер північний – до холодного літа.

30 травня іменини у Євдокії, Єфросинії, Андроніка, Иунии і Степана.

“Три речі ніколи не повертаються назад – час, слово, можливість. Тому не втрачай часу, вибирай слова, не прогав можливість” (Конфуцій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нам віщують зорі: гороскоп на 30 травня 2020 року для всіх знаків Зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X