WestNews.com.ua

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве восьме серпня

08.08.2020, 9:44  |  Автор:   Хромей Зоряна

У щоденній рутині іноді легко пропустити деталі, які можуть бути важливими або ж просто піднімуть настрій. Кожного нового дня в історії траплялось щось цікаве та варте нашої уваги, тож WestNews пропонує добірку коротких фактів про восьме серпня.

Сьогодні у світі відзначають:

Всесвітній день кішок

День народження холодильника

День «Щастя трапляється»

Міжнародний день нескінченності

Міжнародний день альпінізму

Всесвітній день офтальмології

День фізкультурника

Православна церква 8 серпня вшановує пам’ять святого Єрмолая, відомого як один із мучеників разом з Ермократом і Ерміппом. Як говорить Святе Письмо, в IV столітті в результаті гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном, в Никомідійській церкві при підпалі загинули 20 тисяч віруючих, проте саме три вищевказаних людини змогли врятуватися. Після цього вони тривалий час переховувалися на території імперії, продовжуючи навчати вірі в Христа всіх охочих.

Як свідчить переказ, одного разу повз будинок, в якому жив Єрмолай, проходив юнак, був язичником. Єрмолай вийшов йому назустріч і почав роз’яснювати йому хибність язичницьких вірувань. Після цього юнак покаявся і став щодня відвідувати Єрмолая. Цікаво, що згодом саме він став відомий як мученик Пантелеймон. Зрештою Єрмолай, а також його учні Ермократ і Ерміпп були викриті й арештовані.

Їм запропонували відректися від віри в Христа, але вони відмовилися зробити це. Тоді їм почали погрожувати муками, але в ту ж мить стався сильний землетрус, у результаті якого ідоли впали з постаментів і розбилися. Імператор Максиміліан, дізнавшись про це, виніс смертний вирок мученикові.

Прикмети на 8 серпня:

  • Якщо кіт або кішка труться у хазяйських ніг, дають себе погладити – весь рік буде хорошим.
  • Мухи кусаються і стають настирливими – чекай дощу.
  • Жаби стрибають біля водойм по берегу – теж до дощу.

Що сьогодні не можна робити:

  • Позичати комусь робочі інструменти – до втрати здоров’я. Але якщо без цього ніяк – треба покласти інструмент на землю, а не передавати його з рук в руки.
  • Їсти яблука (до Яблучного Спаса). У цей день господині робили з яблук заготовки на зиму: варили варення, мочили в бочках.
  • Шити. У тих, хто сьогодні візьме в руки голку, можуть бути проблеми в шлюбі.

8 серпня іменини у Єрмолая, Федора, Мойсея, Сергія і Ігнатія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Що нам віщують зорі: гороскоп на восьме серпня для всіх знаків Зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X