WestNews.com.ua

Документальний театр: у Франкіську презентували новий проект. ФОТО

27.06.2019, 12:20  |  Автор:   Менів Андрій

Сьогодні, 27 червня, в драм театрі ім. Франка відбулася прес-конференція МБФ «Творча Криївка», на тему «Театральна резиденція для бійців», інформує West News.

Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Творча криївка» протягом шести років, за допомогою мистецьких проектів проводить підтримку учасників бойових дій, та родин загиблих.

«Творча криївка» розпочала новий проект під назвою «Театральна резиденція для бійців», з метою реабілітації учасників бойових дій за допомогою мистецтва.

Ще з жовтня 2014 року розпочалася робота проекту «Творча криївка для бійця», на якій проходили перші виставки картин, зроблених бійцями та різні соціокультурні заходи.

Віталіна Масова – засновниця фонду «Творча криївка» розповідає, що у грудні 2018 року, фонд розпочав підготовку проекту «Мистецькі резиденції для бійців», щоб дати можливість ветеранам та діючим військовослужбовцям через мистецтво відкрити нові грані власної особистості та розкрити свій внутрішній світ перед суспільством.

 Зазначимо, що методика «творчої реабілітації» Віталіни Маслової показує позитивний вплив на її учасників.

«Найкращі українські митці беруть участь у підтримці наших військових, що дає можливість не лише для саморозвитку учасників, але для створення унікального мистецького продукту – п’єси та вистави, літературних творів та картин», – розповідає  Віталіна.

Перший проект – театральна резиденція – реалізовуватиметься за підтримки Івано-Франківського драм театру.

Реалізатори проекту розповіли, що в проекті задіяні учасники, зіграють самих себе. На основі їхніх особистих історій буде створено документальну виставу, яку вони самі покажуть глядачам кращих театрів України.

Віталіна Маслова додає, що має  на меті охопити якомога ширший спектр мистецтва. Та на даний момент вирішили почати саме з театру.

Щодо відбору бійців були свої критерії: Людина була повинна бути учасником бойових дій, мати  бажання поділитися історією і мати здатність до акторської гри.

«Я переконаний, що це буде чудовий проект і я тішуся що до нас звертаються з пропозиціями. Ми покажемо, як треба ставити вистави. Наш театр відкритий для всіх», – додає директор театру Ростислав Держипільський.

«Ростислав надав нам величезну підтримку для нашої авантюри. Тому що працювати з військово службовцями не так просто і це новий для України формат, так як це документальний театр. Це не розкрита тема, але тим не менш дуже важлива», – зазначила Віталіна Маслова.

Зазначається, що на даний момент заплановано 4 резиденції з різних сфер мистецтва. Згодом плануються ще чотири. Наступною буде резеденція присвячена прозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветерани АТО зіграють в англомовній шекспірівській комедії на сцені франківського театру. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X