WestNews.com.ua

Допомога із безробіття: розмір виплат та умови отримання

21.07.2020, 16:32  |  Автор:   Хромей Зоряна

Протягом січня-червня 2020 року статус безробітного мали 24,8 тис. осіб, з яких допомогу із безробіття отримували 22,6 тис. осіб.

«Станом на 1 липня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 16,9 тис. осіб, з яких 14,9 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю», – зауважує директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.

Розмір допомоги із безробіття розраховується для кожної особи індивідуально, він залежить від страхового стажу людини, її заробітної плати та причини звільнення. Мінімальний розмір допомоги із безробіття на період карантину становить 1000 грн на місяць.

З 1 липня, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», підвищено прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення. Так, для працездатних осіб прожитковий мінімум становить 2197 гривень.

Максимальний розмір допомоги із безробіття не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Отже, з 1 липня максимальна допомога із безробіття становить 8788 гривень на місяць.

Тривалість виплати допомоги із безробіття не може перевищувати 360 календарних днів.

Для осіб, які були звільнені в період карантину за власним бажанням, не застосовуються вимоги щодо скорочення тривалості виплати допомоги із безробіття строком до 90 днів. Тобто, громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину (починаючи з 12 березня 2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу із безробіття з першого дня набуття статусу безробітного.

При цьому, загальна тривалість виплат допомоги із безробіття для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів. Середній розмір допомоги із безробіття у червні 2020 року становив 3198 грн. (у червні 2019 року – 2695 грн.).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:50% безробітніх мають вищу освіту

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X