Дорогу подолає той, хто йде: шлях Романа Луцького від студента режисури до актора кіно

343

Роман Луцький — талановитий актор Івано-Франківського музично-драматичного театру імені Івана Франка, що вже встиг зіграти п’ять ролей у кіно та більше двадцяти — на сцені.

Він — Лукаш у «Лісовій пісні», Мікеле в «Шлюбі по-італійськи», Вершинін — у «Трьох сестрах», Зевс — в «Енеїді» та Михайло — у «Солодкій Дарусі». Він – Олешко у “Сторожовій Заставі”, Яків у “Столітті Якова”.

Журналістка WestNews вирішила дізнатися про творче життя улюбленця не тільки завзятих театралів, а й поціновувачів кінематографу. Ми поспілкувалися з творчим наставником Романа – Ростиславом Держипільським.

kino2

Роман Луцький народився 20 березня 1986 року в селі Боднарів Калуського району Івано-Франківської області. Після закінчення школи вступив на театральне відділення Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (2008, курс заслуженого діяча мистецтв України, професора Анатолія Грицана і народного артиста України Ростислава Держипільського). З 2008 року — актор Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка. З 2013 року також грає ролі в кіно.

“Крім того, що Роман актор, він вчився на режисурі, і, фактично, я його перетягнув на акторський курс. Він закінчив навчання в мене. Роман був дуже перспективним актором в театрі, зіграв багато провідних, головних ролей, отримував нагороди на театральних фестивалях”, – ділиться спогадами про студентське життя Романа Луцького Ростислав Держипільський.

У театрі, коли він ще був студентом, грав одного з синів Рікардо “Одружені по-італійськи”, в тій виставі мав грати сам Ростислав Держипільський, але віддав свою роль Роману. А вже після навчання, коли потрапив у театр, однією з провідних стала роль Михайлика в “Солодкій Дарусі”.

Директор театру, а між тим і народний артист України розповідає, що завжди в Романа було бажання потрапити в кіно, і він постійно працював над собою – багато читав, всебічно розвивався.

“Роман дуже свідомо до цього підійшов, маючи прекрасні зовнішні дані, абсолютно кіношні внутрішні та всі акторські. Він їздив на кіностудії, подавав свої фото, портфоліо. Насправді в цьому напрямку рухався. “Дорогу подолає той, хто йде”, – тут той варіант.

12722

Також значну роль у житті актора відіграла Алла Самойленко, кастинг-директор багатьох фільмів в Україні. Вона допомагала і допомагає йому робити правильні вибори, правильні вчинки, в яке кіно потрапляти, а в яке, навпаки, не потрібно йти. Але, звичайно, нічого б не було, якби він не був справді талановитим актором.

Зараз Роман знову грає у театрі, було декілька місяців перерви, оскільки він знімався у серіалі у головній ролі. Зараз актор повноцінно повернувся до своєї театральної оселі, оскільки період зйомок завершено. Втім, все ж у деяких постановках актора замінили іншими.

“Так, у частині вистав він має заміни, але в нас є чудова підростаюча молодь. Є один такий актор, Андрій Мельник, він також високий, красивий, кучерявий, схожий на Ромка, деколи їх навіть плутають. У деякі ролі ми ввели його замість Романа. У ключові вистави, де Роман грає головні ролі, я свідомо не хотів нікого вводити. Ми з ним говорили, що давай будемо шукати якийсь взаємно гнучкий графік, щоби все-таки в нього залишалися такі ключові ролі. І для нього, і для театру це є краще на сьогоднішній день”.

luckyi

Щодо колег Романа, то всі за нього надзвичайно раділи, бо він добра та щира людина.

“Тут немає якихось підлостей, навпаки, говорить, щоб інші себе пробували в кіно чи інших роботах. Нема такого, щоб когось жаба колола. Це сім’я, як родина, вони з одного садочка вийшли, ми, як у сім’ї, тішимося”.

Ростислав Держипільський розповідає, що Роман розуміє: театр є такою територією, де він може набувати досвіду, вчитися, де він розвивається, може експерементувати, а кіно – це вже “видавати” результат.

“Я йому багато разів казав, що в театрі бути добре, більшість нормальних акторів, зокрема, й кіно, мають театр, це їхня домівка, де вони не зашкоруджуються, де мають можливість зростати. Слава Богу, наш театр є одним із найкращих в Україні, і не факт, що він у Києві потрапить у театр, де буде задіяний, потрібний”.

CF37KK8mQdE

І насамкінець пропонуємо Вам перелік ролей кіно та вистав, де можна побачити Романа Луцького.

Ролі у театральних виставах:

Бернар «Оце так Анна!» М. Камолетті.

Зевс «Енеїда» за мотивами однойменної поеми Івана Котляревського

Михайло «Солодка Даруся» за мотивами однойменного роману Марії Матіос.

Принц Артур «Звичайна горошина».

Князь Потьомкін «Ніч перед Різдвом» за Миколою Гоголем.

Назар «Назар Стодоля» Тарас Шевченко.

Довгопол «Нація» за мотивами однойменного роману Марії Матіос.

Вершинін «Три сестри» за мотивами однойменної п’єси Антона Чехова.

Сціпіон «Ігри імператорів» за творами М. Куліша «97», А. Камю «Калігула» та філософськими трактатами Г. Сковороди.

Батько «По щучому велінню» за Марком Кропивницьким.

Паріс «Ромео і Джульєтта» Вільям Шекспір.

Стенлі Поун «Занадто одружений таксист» за Реєм Куні.

Лукаш «Лісова пісня» Леся Українка.

Сеньйор Мімо «Заробітчанки або Мамо, повернись…» за новелами з книги Надії Семенкович «На паперті колізею».

Стенлі Поуні «Таксист – 2 або Кохання на швидкості» за Реєм Куні.

Кирило Чев’юк «…майже ніколи не навпаки» за мотивами однойменного роману Марії Матіос.

Роман Віталієвич, молодий вчений «Шлюха» за п’єсою Володимира Винниченка «Натусь».

Батько Оскара «Оскар і Рожева пані» за Еріком-Емануелем Шміттом.

Богдан Сухоніс, чотар УСС «Шаріка або Кохання січового стрільця».

Швейцеркас «Kurazh» за Б. Брехтом.

Лікар «Далі – тиша» В. Дельмар.

Тім Олгуді «Театр» М. Фрейн.

Валер «Тартюф» Ж.-Б.Мольєр.

Черкес «Маруся Чурай» Ліна Костенко.

Мікеле «Шлюб по-італійськи» за Едуардо де Філіппо.

матронка IMGL2927

Ролі у кіно:

Повнометражні фільми:

2013 — Ілля «Параджанов».

2013 — молодий Станіслав «Брати. Остання сповідь».

2015 — Макс «Тепер я буду любити тебе».

2017 — Олешко «Сторожова застава».

Телесеріали:

2016 — молодий Яків «Століття Якова».

20161003142811-1024x684

Підготувала Люся ГРИБИК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми не копіюємо Європу, а навпаки – показуємо своє обличчя та унікальність”, – Ростислав Держипільський

Коментарі:

Comments are closed.
Новини за датою

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Вибір редакції

Загрузка...
107 queries in 1,034 seconds.