Енергоефективність Івано-Франківщини: стан та напрямки реформування в умовах євроінтеграції

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, на якому було представлено аналіз існуючого стану в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики в області, передає WestNews.

Участь у заході взяли представники Івано-Франківської ОДА, міської ради, регіонального відділення АМУ, Молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява», енергетичного кластеру Івано-Франківської області, інших міст області, Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, ОСББ.

З вітальним словом до учасників звернулися перший заступник міського голови м. Івано-Франківська Микола Вітенко, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, представник Івано-Франківської ОДА Ігор Чопик та асистент керівника проекту Ірина Куропась.

Микола Вітенко у своєму вітальному слові акцентував увагу на актуальності впровадження енергоефективних заходів на рівні міста та розповів про досягнення Івано-Франківська у цій сфері.

Юрій Стефанчук у своєму виступі зосередив увагу на напрацюваннях Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України щодо енергоефективності.

«Як правило сьогодні ОТГ активно працюють над освоєнням коштів інфраструктурної субвенції щодо забезпечення заходів, що дозволить зменшити витрати коштів на оплату енергоносіїв. А саме йдеться про заміну вікон, утеплення фасадів, встановлення котелень на альтернативному паливі. Це не привілеї, а потреба часу, оскільки додаткової дотації не вистачає», – зазначив Юрій Стефанчук.

Ігор Чопик наголосив на необхідності просвітницької діяльності спрямованої на покращення поінформованості населення щодо енергоефективних та енергоощадних заходів. Також спеціаліст з енергозбереження розповів про впроваджені проекти в області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після створення Галицької ОТГ, вона отримуватиме міжбюджетні трансферти в сумі 77 млн гривень. ФОТО

Коротко про проект, його мету та завдання розповіла Ірина Куропась, наголошуючи на необхідності широкого залучення усіх зацікавлених сторін до обговорення цього питання та напрацюванні рекомендацій для впровадження реформ з енергоефективності на регіональному рівні, особливо в час, коли Україна намагається стати енергонезалежною, коли підписано Угоду про асоціацію України з ЄС, що також тягне за собою певні зобов’язання.

Доволі жваве обговорення відбулося після презентації «Аналізу існуючого стану в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики у Івано-Франківській області». Згідно з цим дослідження, за рейтингом енергоефективності та розвитку альтернативної енергетики, проведеного серед 5-ти областей західного регіону України Івано-Франківська область посідає друге місце серед 5 областей.

Серед інших питань круглого столу було розглянуто підвищення енергоефективності об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обличчя громад Прикарпаття: що про ОТГ думає молодь ВНЗ. ФОТО

Результати проекту «Зелена енергія: словацько-український досвід» презентував керівник молодіжної громадсько-екологічної організації «Наш дім – Манява», експерт Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Скиданюк.

«Основними проблеми для ОТГ залишається відсутність якісного моніторингу енергоносіїв, відсутність окремих програм з енергоефективності та сталого використання енергетичних ресурсів, мала кількість реалізованих проектів у цій сфері тощо. Першочергово громади повинні розробити програми з енергоефективності, ввести у штат посаду енергоменеджера, створити умови для залучення інвесторів. Ці перші кроки вже в невдовзі принесуть хороші результати», – зазначив Микола Скиданюк.

Представник ГО “Бюро розвитку, інновацій та технологій” Сергій Максимюк презентував доповідь щодо місця енергообстеження та енергосертифікація міст і споруд в ході євроінтеграції енергетичного сектору України. Доповідач на прикладі розповів про неефективні заходи з енергозбереження, які досить часто використовуються в українських містах, а саме клаптикове утеплення, неякісні пластикові вікна, неякісний монтаж вікон та дверей тощо, розповів про створення енергетичних паспортів, енергоаудит та енергообстеження для ОТГ.

Захід організовано ГО «Інститут регіонального розвитку» в рамках всеукраїнського проекту “Просування реформ в регіони” Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і “Європейської правди”, який фінансується Європейським Союзом в рамках програми “Підтримка громадянського суспільства в Україні”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одноголосно “за”: на Прикарпатті утворили ще одну ОТГ. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.