WestNews.com.ua

Епідеміолог розповів, коли в Україну надійде друга хвиля Covid-19 та як від неї уберегтися

28.07.2020, 15:57  |  Автор:   Хромей Зоряна

Епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін заявив, що друга хвиля коронавірусу може прийти в Україну вже найближчої осені. За його словами, зараз триває перша хвиля, і вона знову наростає.

Лікар назвав терміни, коли почнеться друга хвиля COVID-19 та підкреслив, що українців потрібно краще інформувати про те, як не заразитися коронавірусом, пише WestNews із посиланням на УНІАН.

“Друга хвиля почне розвиватися з початку-середини листопада, коли прийде до нас паралельно і сезонний грип, і аденовірусна інфекція, і риновірусна інфекція – ті хвороби, які кожен рік сезонно блискавично спалахують в Україні. Щорічно навіть за найсприятливішого прогнозу з приводу ГРЗ ними хворіють від 5 до 8 мільйонів громадян. В цьому році очікується ще більше, тому що у нас ситуація ускладнена коронавірусом”, – сказав він.

Епідеміолог розповів про правила, дотримання яких допоможе уникнути паніки та свідомо оцінювати ситуацію:

“Потрібно змінювати інформаційну стратегію – не залякувати, а роз’яснювати. Потрібно сконцентрувати увагу на чотирьох простих речах. Перше: потрібно навчитися оцінювати ризики, особливо заходячи в закрите приміщення. Потрібно перестати бути толерантними, коли в нашому суспільстві прийнято, що хтось може прийти з простудними захворюваннями в закрите приміщення. Ні, не можна! Друге: чим частіше ми будемо провітрювати приміщення, тим краще. Кондиціонери і опалення сушать повітря, від цього пересушується слизові, і організм стає більш вразливим до інфекційних об’єктів. Третє: мити руки з милом. Це потрібно робити якісно, а не для галочки. Якщо немає можливості, то потрібно обробляти антисептиком. І найголовніше – це фізична дистанція. Безпечним вважається відстань 2 метри. У черзі не треба тулитися один до одного, у транспорті треба займати тільки сидячі місця, і так далі”, – розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У Тисменицькому районі – майже пів тисячі випадків COVID-19: оновлені дані по населених пунктах

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X