WestNews.com.ua

Філарет розповів, як буде називатися нова церква

26.10.2018, 15:55  |  Автор:   Власенко Власта

Предстoятель Українськoї правoславної цeркви, пaтріарх Філaрет зaявив, що цeрква oтримає нoву нaзву. Такoж він зaзначив, що прoведення Об’єднавчoго сoбору УПЦ зaлежить від Всeленського пaтріарха, пише WestNews з посиланням на Gazeta.ua.

“Назвати дату скликання цього Собору ми не можемо, тому що це залежить від Вселенського патріарха”, – сказав Філарет на прес-конференції у п’ятницю, 26 жовтня.

За його словами, процес надання Україні автокефалії – незворотній.

“Ми підійшли до такого часу, коли автокефальна українська церква отримала незворотній процес. Вселенський патріарх твердо заявив про те, що Українська православна церква, український народ гідні своєї незалежної церкви”, – додав патріарх.

Філарет додав, що в Об’єднавчому соборі українських православних церков братимуть участь понад 60 єпископів.

На його думку, зараз Москва під виглядом захисту православних буде намагатися втрутитися в українські церковні справи та нагнітати ситуацію навколо процесу отримання томосу. Проте він запевнив, що українська сторона не допустить жодного насильства.

За словами патріарха, ті православні, які не захочуть бути в Українській православній церкві, повинні називатись Російською православною церквою в Україні.

Він також уточнив, яку назву матиме церква.

“Офіційна назва буде: “Українська православна церква”. Друга назва – Київський патріархат”, – роз’яснив Філарет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церква на Прикарпатті стане пам’яткою ЮНЕСКО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X