Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ

15.03.2019, 21:44  |  Автор:   Веркалець Оля

Почесний патріарх Православної церкви України пояснив необхідність зміни у її теперішньому статуті. Написаний Константинополем варіант не задовольняє Філарета.

Під час наступного Помісного собору необхідно прийняти Статут Православної церкви України, а не Київської митрополії в складі Константинопольського патріархату, пояснив Філарет “Главкому”.

Він зазначив, ПЦУ зараз користується грецьким Статутом.

“Нам як автокефальній церкві треба мати свій український Статут, який маємо затвердити на Помісному соборі. Тому ми чекаємо скликання Собору УПЦ, на якому треба прийняти Статут нашої церкви,” – сказав він.

Патріарх вважає, що найголовніше – це змінити кількість постійних членів Синоду. Їхню кількість варто збільшити до 12. Для інших залишиться можливість почергово бути тимчасовими членами.

“Постійними членами Синоду мають бути авторитетні архієреї з різних регіонів, щоб вся Україна була представлена в Синоді постійними членами, тобто так, як у нас було до цього часу в Київському патріархаті”, – сказав почесний патріарх.

Філарет наголосив, що не бачить передумов для конфлікту з Константинополем через можливу зміну статуту.

“Вони нам сказали так: поки приймайте цей Статут, який ми вам пропонуємо, а коли отримаєте Томос, ви автокефальна церква і ви приймайте такий Статут, який потрібний вам. Ми діємо законно, не проти Вселенського патріархату,” – заявив Філарет.

 

До слова, в Івано-Франківську УПЦ МП подала позов до Господарського суду щодо скасування рішення міськвиконкому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конфлікт навколо Домініканського костелу в Богородчанах: рішення громади і подальша доля храму

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X