WestNews.com.ua

ФК “Калуш” апелює до керівництва УАФ та усієї футбольної громадськості

06.06.2020, 16:25  |  Автор:   Менів Андрій

Футбольний клуб “Калуш” звернувся із відкритим листом до очільника Української асоціації футболу Павелка та членів Виконкому УАФ.

Напередодні засідання Виконкому УАФ калушани відверто говоряить про ситуація, що склалася навколо “безпрецедентних і кричущих порушень футбольного законодавства з боку керівництва ПФЛ, які супроводжують процес відновлення другої частини сезону 2019/2020 р.р. під егідою Професіональної футбольної ліги України”, пише WestNews.

“Калуш” апелює до керівництва УАФ та усієї футбольної громадськості, щоб висловити своє крайнє нерозуміння та обурення непрофесійними та волюнтаристськими діями керівництва Професіональної Футбольної Ліги України.

“Є очевидним, що головне завдання, яке б мало вирішити керівництво ПФЛ у складних поточних епідемічних умовах – це забезпечення завершення цілісних змагань поточного сезону у правовому полі власного Статуту та Регламенту. На жаль, хаотична діяльність та кричущі порушення статутних норм роблять вразливими до оскаржень та ставлять під загрозу будь-які результати змагань.
Двічі керівництво ПФЛ скликало Раду Ліг – 21.05 та 05.06.2020 р. І жодного разу не спромоглося забезпечити перебіг її засідань згідно норм чинного Статуту ПФЛ.

У першому випадку незаконною була процедура голосування – роздільна: представники клубів різних ліг з грубими порушеннями голосували лише стосовно змагань у своїй лізі, що не передбачено Статутом для Ради ліг. У другому випадку у встановлені Статутом строки – за тиждень до проведення засідання Ради ліг – про скликання Ради ліг були повідомлені лише клуби першої ліги. ФК Калуш отримав таке повідомлення лише у середу, 03.06.2020 року, за два дні до засідання. Хтось, напевно, спохватився, усвідомивши незаконність процедури скликання, але, замість виправити, похапцем лише поглибив та підкреслив її невідповідність Статуту.

Ми вже не говоримо про те, що ні у одному, ні у другому випадку, не були попередньо опрацьовані та внесені до порядку денного засідання Ради ліг у встановлені строки будь-які належні за поточних обставин супутні питання, котрі, для продовження та/чи дострокового завершення змагань сезону, потребували внесення у законний спосіб змін до чинного Регламенту змагань. Відповідно, встановити підсумки змагань як у першій, так і у другій лізі Чемпіонату України з футболу сезону 2019/2020 законно та із збереженням спортивного принципу – і на сьогодні є НЕМОЖЛИВО.

На підставі вищенаведеного, звертаємося до Вас, як до керівників українського футболу з переконливим проханням:

1. Терміново взяти ситуацію, що склалася під особистий контроль і забезпечити її повернення у правове русло;
2. Зобов’язати ПФЛ скликати та провести засідання Ради ліг стосовно долі змагань Чемпіонату України з футболу сезону 2019/2020 у першій та другій лігах із належним забезпеченням норм Статуту ПФЛ.
3. Внести до порядку денного засідання Ради ліг питання про рівень юридичного забезпечення діяльності ПФЛ, повну невідповідність займаній посаді юрисконсульта ПФЛ та персональну відповідальність Президента ПФЛ за перебування на посаді професійно неспроможного працівника.
4. Внести до порядку денного засідання Ради ліг питання про персональну відповідальність та відповідність займаним посадам керівників ПФЛ у зв’язку із активним створенням ними критичної ситуації, що склалася на сьогодні.

У випадку відхилення наших вимог ми будемо добиватися їх задоволення шляхом звернення до органів футбольного правосуддя. Будь-які результати змагального сезону 2019/2020 р.р., встановлені ПФЛ без повного належного дотримання регламентних норм, будуть оскаржені нами у встановленому порядку.

При цьому ми визнаємо, що керівні органи УАФ можуть самостійно прийняти до розгляду та вирішити будь-які питання, що стосуються організованих змагань з футболу в Україні, але переконані, що якщо такі питання розглядатимуться без їх внесення ПФЛ на законних підставах, одночасно мусять бути вирішені питання про персональну відповідальність керівників ПФЛ та взагалі доцільність існування ПФЛ як організатора змагань з футболу в Україні”, – йдеться у зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФУТБОЛ. Клуби Першої ліги проголосували за продовження чемпіонату

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X