Івано-франківські матері скаржаться на якість та нестачу продуктів у школах та садках

Батьки івано-франківських школярів та дошкільнят незадоволені якістю харчування у міських школах та дитсадках.

Про це на прес-конференції розповіли представниці ГО “Мами Прикарпаття”, передає WestNews.

Як наголосила лідерка організації Мар’яна Вершиніна, в Івано-Франківську знову спостерігається проблема із вчасними закупівлями продуктів, що приводить до їхньої відсутності у раціонах учнів шкіл та дитсадків.

“У садочках і школах є велика проблема з харчуванням. Ми маємо досвід у своєму садочку – школа-садок №3 на Набережній. Там була проведена перевірка не тільки батьками, але й відділом освіти. І було знайдено багато порушень, – розповідає активістка ГО “Мами Прикарпаття” Зоряна Маланчук. – Перша за все, є невідповідність у рецептурі. Тобто, в меню пише “підлива з курячим м’ясом”. А на справі є хрящі та шкіра, які я особисто знайшла. Фактично, це не м’ясо, а його волокна. Є порушення і в перших справах”.

За її словами, на кухні школи-садка не було виявлено відповідного товарного сусідства. Тобто кисло-молочні продукти, овочі та м’ясо зберігалися разом.

“Також є проблема з добовими пробами. На домових пробах згідно санітарних норм має бути вказана дата. І це стосується не тільки нашого садка”, – додала вона.

Жінка вважає, що головна проблема – це невчасне проведення тендерів.

“Для прикладу. У нашому садку останнє постачання печінки було 2 листопада. Відповідно, від листопада до січня у нас печінки немає. Також, погане постачання олії, сиру, яєць, сметани, капусти і інших продуктів”, – розповіла пані Маланчук.

Нагадаємо, батьки франківських школярів заявили, що збір так званих “добровільних внесків” у навчальних закладах Івано-Франківська проводиться із порушенням законодавства.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.