WestNews.com.ua

Франківський драмтеатр вперше гастролює у Маріуполі. ФОТО

06.09.2019, 12:50  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Більше тисячі кілометрів і понад добу не дуже комфортного шляху здолали актори Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, щоб дістатися до Маріуполя.

Там з 4 по 10 вересня тривав фестиваль «Театральна брама», котрий започаткував Донецький обласний академічний драматичний театр, що в умовах війни працює у місті, звільненому від російських окупантів п’ять років тому 13 червня.

Першого фестивального дня прикарпатці презентували легендарну драму за романом Марії Матіос «Солодка Даруся». Виставі вже виповнилося більше десяти років, і зіграли її більше 240-ка разів. 2008 року курс Ростислава Держипільського поставив її як дипломну роботу, працювали весь рік, і самовіддана й талановита праця акторів-початківців згодом увійшла до історії українського театру. Німеччина, Італія, Польща, Канада і Америка – бо українці є всюди – аплодували «… Дарусі» стоячи.

Наступного дня на театральному форумі в Маріуполі актори Франківського драмтеатру зіграли драму-реквієм «Нація», створену Марією Матіос на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя на Гуцульщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Франківський драмтеатр здобув Приз глядацьких симпатій за “Енеїду”“.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X