Франківський спорт під мікроскопом: федерація регбі

08.04.2019, 14:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

WestNews започатковує нову рубрику «Франківський спорт під мікроскопом» за допомогою якої ми спробуємо розповісти про стан справ та досягнень, або ж проблеми в федераціях та клубах, які працюють на території міста Івано-Франківська та Прикарпаття. Важливо, що мова піде не тільки про популярні та розкручені спортивні дисципліни, а й давно забути чи то занедбані.

Розпочати ми вирішили з виду спорту, який, хоча й віддавна почав розвиватися в Івано-Франківську (1988 р.), втім популярність свою почав набувати останні десять років назад. Мова йде про регбі – олімпійський вид спорту, спортивну командну гру, в яку грають на прямокутному полі м’ячем овальної форми.

Це доволі видовищний вид спорту, батьком якого на Прикарпатті слід вважати Михайла Ярему, який нині очолює Івано-Франківську обласну федерацію. WestNews задав керівнику п’ять типових запитань, після чого дасть власну оцінку розвитку те перспектив виду спорту:

Які традиції вашого виду спорту в місті Івано-Франківську та на Прикарпатті загалом?

Михайло ЯРЕМА: Перша секція регбі була створена в 1988 році у Івано-Франківському СПТУ-5. З 1994 року центр підготовки юних регбістів зосередився у Івано-Франківській ЗШ №25. За період 1995 по 2001 рік юнацькі команди «Станиславів» неодноразово ставали призерами чемпіонатів України у різних вікових групах. Після відродження регбі у місті 2008 році команда «Роланд» двічі у 2010 і 2013 роках перемагала, а у 2011 і 2012 роках займала другі місця у чемпіонатах України з регбі-7 у другому дивізіоні.

У 2009 році відкрито відділення регбі у Івано-Франківській  Дитячо-юнацькій  спортивній школі №2. Команди ДЮСШ-2-«Станиславів» постійно серед фаворитів змагань у всіх вікових групах. З 2016 року почала функціонувати жіноча команда ДЮСШ-2-«Прикарпатські вовчиці», а молодші дівчата виступають у чемпіонатах України серед дівчат, де незмінно потрапляють у призери після одеської дівчачої регбійної школи. Команди школи регулярно беруть участь у міжнародних змаганнях, зокрема виступали на турнірах у Лодзі і Любліні (Польща), Каунасі (Литва) Празі (Чехії), Варні (Болгарія), а найбільшим успіхом було друге місце на ХІІ Всесвітніх юнацьких іграх у Клагенфурті (Австрія). Юніори школи щорічно входять до складу збірних України з регбі та регбі ліг та в останні роки брали участь у чемпіонатах Європи (Безнощук Любомир, Шкварок Олександр, Осіпов Владислав, Вівчарик Давид, Попович Ельвіра, Шпинта Ірина, Маслій Надія),  Коваль Валентин і Семйон Назар у складі збірної України виграли чемпіонат Європи у дивізіоні Б. Вихованець школи Коваль Валентин став чемпіоном Європи з регбі ліг-9 у Сербії і отримав звання майстра спорту України з регбіліг.

Якою на сьогоднішні є матеріально-технічна база?  

Михайло ЯРЕМА: Власна база відсутня. Навчально-тренувальні заняття проходять на базі ЗШ №25: на полі у весняно-осінній і спортзалі у осінньо-весняний періоди. Час у спортзалі обмежений у зв’язку з другою зміною навчання, проведенням інших секцій та змагань, що проводяться департаментом освіти та іншими федераціями. Офіційні змагання регбісти проводять на базі спорткомплексу ім.. Героїв-пожежних. Самостійними силами за підтримки батьків обладнано зал силової підготовки у ЗШ №25.

Якими досягненнями може похвалитися федерація в сезоні 2018-2019? Що можете сказати про подальші перспективи?

Михайло ЯРЕМА: Команди школи у 2018 році виступали у 13 змаганнях з регбі (юнаки)і, регбі-7 (юнаки і дівчата), регбі ліг (юнаки).  Крім того за підсумками 2018 року: Івано-Франківська ДЮСШ №2 стала другою у рейтингу ДЮСШ, клубів, команд України за результатами виступів дитячо-юнацьких команд у чемпіонатах України 2018 року у всіх вікових групах, поступившись одеській ОДЮСШ. Окрім того, ДЮСШ №2 займає друге місце у рейтингу за результатами виступів дитячо-юнацьких команд у чемпіонатах України за період 2014-2018 років, поступаючись тільки одеській ОДЮСШ, а Федерація регбі Івано-Франківської області у цьому ж рейтингу займає третє місце серед регіональних федерацій. Попереду Одеська обласна і Київська міська федерації регбі.

Яка кількість залучених спортсменів та секцій?

Михайло ЯРЕМА: Загальна кількість регбістів у місті Івано-Франківську – до 150 чоловік. Заняття проводяться, крім ЗШ №25, також у ПШ №26, ЗШ №19, ІФНТУНГ.

Як окреслите фінансові вашого виду спорту? Які основні проблеми?

Михайло ЯРЕМА: Змагання з регбі-7 повністю (100%) фінансує Управління спорту ОДА. Змагання з регбі та регбіліг (Департамент молодіжної політики і спорту МР, ДЮСШ №2) – 60%. Щодо проблем, то це традиційно недостатність фінансування на придбання м’ячів, інвентар для проведення тренувальних занять, спортивної форми, оренди спортивних залів для проведення навчально-тренувальних занять, страхування, медикаментів, тощо. Окрім того, маємо проблему із недостачею спортивних залів для проведення навчально-тренувальних занять в осінньо-зимовий період, а також відсутність полів з м’яким покриттям, які б відповідали безпечним умовам проведення тренувальних занять.

ОЦІНКИ від WestNews
(по 5-бальній шкалі):
Номінальні результати – 4
(досягнення та здобутки федерації)  
Матеріально-технічна база – 3
(наявність об’єктів для тренувань та проведення змагань)
Кадровий потенціал – 4
(охоплення та популярність виду спорту, залучення дітей та молоді)
Фінансові потуги – 3
(фінансування з міського та обласного бюджетів, залучення спонсорів)
Накопичувальний критерій – 5

(якщо федерація демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів)

CЕРЕДНІЙ БАЛ: 3,8

Думка експерта:
Назар ПАВЛІВ, відомий спортивний активіст та богатир, екс-заступник начальника управління спорту Івано-Франківської ОДА:
– Приємно, що у нас на Прикарпатті не тільки функціонує, а й розвивається такий вид спорту, як регбі. Розвивається не тільки серед хлопців, а й серед дівчат. Розвивається всупереч певному ряду проблем, які є на шляху, головною з яких є фінансування. Приємно що наші Івано-Франківські спортсмени є і в збірній команді України, і вони стараються підкорювати навіть Європу. Івано-Франківці мають можливість вболівати за регбійний клуб «Роланд» на домашньому стадіоні, а в одній із трьох міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, я впевнений, підростає гідна заміна старшому поколінню регбістів. Головною людиною, яка відповідає і переживає за цей вид спорту у нас в області є Михайло Ярема. Він є кваліфікованим суддею, іменитим тренером та головою обласної федерації регбі та улюбленим тренером для своїх вихованців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спорт і гроші: як розподілятимуть обласні кошти на клуби та федерації в 2018 році. СПИСОК

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X