“Французька весна”: у Франківську відкрили знаменитий фестиваль. ФОТО

Сьогодні, 21 квітня, у кінотеатрі “Люм’єр” відкрили фестиваль “Французька весна в Україні”.

Інформує кореспондент WestNews.

Цього року Івано-Франківськ уперше приєднався до фестивалю «Французька весна в Україні», який проводять в Україні вже вчотирнадцяте. Організаторами є посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні, багато урядових і неурядових інституцій за підтримки БФ «Україна Інкогніта».

qJKG9E9NhPQ

Представниця благодійного фонду “Україна Інкогніта” Олександра Коваль розповіла, чому за 14 років проведення в Україні “Французька весна” в Івано-Франківську стартувала вперше:

“Французька весна” ішла би до нас ще довше, якби у вересні місяці до Франківська не завітала пані посол Франції, де мала зустріч у Торгово-промисловій палаті з усіма бізнесменами і представниками культурного середовища Івано-Франківська. Французи відгукнулися і вперше зважилися на такий експеримент, не маючи Альянсу Франсе, не маючи представництва в місті

2KeUHQ_jESc

Представник французького посольства Фабріс Пето наголосив, що фестиваль у Франківську відбудеться вперше, але всі сподіваються, що не востаннє. Метою фестивалю є популяризація французької культури в Україні, до чого намагаються залучити побільше українських міст. Пан Фабріс подякував керівництву області за сприяння, а заступник голови ОДА Ігор Пасічняк відповів, що наступним кроком у співпраці стане відкриття у Франківську Французького інституту.

Після урочистого відкриття всім гостям запропонували келих елітного вина та запросили до перегляду першої французької стрічки Кейтель Куілівье «Сюзанн».

Також у межах фестивальної програми пройдуть інші кінопокази. Зокрема, 21.04 «Сюзанн», 22.04 «Безтямний П’єро», 23.04 «Сезар і Розалі», 24.04 «Час одкровень», 25.04 «Літня казка». Більшість фільмів вже були продемонстровані на міжнародних кінофестивалях у Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку та Торонто. Проведуть і вже традиційний захід «Довгі ночі короткого метра». На ньому впродовж 6-7 годин ночі глядачі зможуть насолодитися добіркою найкращих французьких короткометражних фільмів. Особливий акцент програма робить на стрічках, які побачили світ нещодавно. Більшість фільмів з «Ночей» були представлені публіці на Фантастичні драми, комедії, анімаційні фільми – кожен знайде щось до душі. Ще однією подією стане виступ відомого французького тріо Гійома Лопеза у Панорама Паб 22 квітня о 20.00.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську наступить “французька” весна

Коментарі:

Comments are closed.