«Гарячі» чоловіки у крижаній воді: як моржують в Івано-Франківську

21.01.2018, 18:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Про користь і шкоду моржування суперечки йдуть давно.  Але щодня, навіть у найлютіші морози, на  міському озері в Івано-Франківську зрання збираються «моржі».

Як повідомляв WestNews,  відомі франківці закликали приєднатися до купання на Водохреща. 19 січня понад тисячу франківців зібралися на березі Бистриці для освячення води та йорданської купелі. А після освячення води люди масово кинулися занурюватися у воду.

Та є люди, які моржують уже багато років. Що змушує їх занурюватися в холодну воду, дізнавалася журналістка WestNews.

Петро, 40 років:

“Моржую 10 років. Чув від друзі, що корисино і вирішив сам спробувати. Готувався з літа, загортовувася. Коли зимою спробував – зрозумів, що це моє. Колись ходив кожного дня, а тепер більш зайнятий і купаюся через день. Але завдяки цьому відчуваю себе здоровим і молодшим. Те, що кажуть, що треба літом готуватися -це не так. Я рекомендую занурюватися відразу у водойму. Головне, перед купанням зробити пробіжку. Після того, як виходжу з води, обов’язково розминка. Після купання отримую заряд енергії на весь день.  Планую,  як підростуть діти, купатися з ними”.

Богдан Савлюк, 29 років:

“Купаюся зимою 5 років. Почав займатися для тонуса тіла.  В нас на річі Бистриці Надвірнянській є спортзал, я там займався.  Окрім спорту, почав окунатися у воду взимку. Ходжу на річку 1 раз в тиджень. Якщо падає сніг, то частіше: отримую тоді більше задоволення від купання. За 5 років захворів 1 раз.  Переди зануренням треба розігріти тіло. Якщо є можливість, після купання можна випити теплий чай”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хай святиться Йорданська водиця”: як в Івано-Франківську освячували воду. ВІДЕО

Юрій Таранов, 72 рок:

“Моржую 40 років, а  плаваю з 14. Себе почуваю  після плавання добре .Раніше хворів гайморитом, а після  того, як почав купатися взимку захворювань стало менше. До лікарів не звертаюся, та й ліки не купую. Не представляю, як можна жити без плавання. Перед тим як купатися, я маю пробігтися, розім’яти м’язи. Є легкі вправи, є важчі. Треба знати свій організм і брати, що йому потрібно. Якщо хтось бажає спробувати, то варто почати з обливання холодною водою. Починати моржувати треба поступово. Найкраще стартувати ще влітку”.

Євгеній Рачинський,  54 роки:

“Я займаюся моржуванням уже 12 років. Спочатку купався  тільки 19 січня, на Водохреща. Потім вирішив купатися частіше. Подзвонив друзям  ми з ними зустрілися, і я став регулярно занурюватися в крижану воду. Особисто мені воно дає неймовірне відчуття бадьорості, але описати його складно – потрібно відчути самому, відчути на собі. Перед тим як зайнятися моржуванням, я не ходив до лікарів. Завжди орієнтуюся на свій організм. Якщо один день не покупаюсь – цілий день втомлений. А так 15 хвилин і хочеться йти працювати. Сім’я мене цілком підтримує. Я не рекомендую відразу занурюватися з головою, тому що там дрібні кровоносні судини. А взагалі, звичайно, з головою – це правильно”.

Підкорювати крижану воду моржі запрошують усіх охочих. Готові навчити загартовувати тіло і дух щодня.

Підготувала Тетяна КУЛІКОВСЬКА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відома модель ХL з Івано-Франківська вперше купалася на Водохреща. ФОТО

 

21.01.2018, 18:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X