Годинники з сакральним значенням: в Івано-Франківську відкрили вежу-бельведер. ВІДЕО

19.12.2018, 17:35  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

В Івано-Франківську відкрили відбудовану вежу-бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі готелю “Дністер” впродовж XX століття.

Конструкцію шпиля в стилі “ар нуво” прикрашають три кулі, вкриті сусальним золотом, середня з яких оздоблена 8-ма мальвами, які є символом безкінечності в природі. Крім символічних фрагментів шпиль має свою важливу функцію на вежі. Він служитиме громовідводом усієї будівлі, інформує WestNews.

Кожен елемент годинника несе у собі глибоке сакральне значення. Стрілки – це гармонія природи. Сонце, місяць, день і ніч. Стрілка серця – це символ любові, яка проходить через зірку життя.

Звідти також буде лунати мелодія “бій дзвону” через певні проміжки часу. Базова мелодія – це звуки з пісні Тараса Петриненко ” Україна “.

“Вибираючи мелодії для дзвону святкові дні ми використали твір українського композитора – патріота Миколи Леонтовича “Щедрик” та великодню пісню “Христос Радість неба. Ці унікальні годинники не поступаються кращим фасадним годинникам світу і присвячені видатній історичній події для України – 100-річчя Акту Злуки ЗУНР та УНР”, – говорить Маргарита Бойко, автор дизайну годинників на вежі бельведер готелю “Дністер”.

Щодо годинників, то вони виготовлені українськими годинникарями з використанням швейцарських механізмів. Їх діаметр – 1,61 метра.

Розташовані годинники з трьох сторін на монументальній вежі з перфорованим візерунком на алюмінієвих пластинах, через які відбувається обмін чистим повітрям.

Нагадаємо, у липні 2017 Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради, за результатами планової перевірки на об’єкті будівництва з реставрації будівлі № 12 на вул. С. Стрільців (готель «Дністер») виявлено виконання робіт з реконструкції даху будівлі без отриманого належним чином права на виконання таких робіт. Тоді ж було видано припис про зупинення робіт. Крім того архібудконтролем було накладено штраф в розмірі 32 тисячі гривень за будівництво даху на готелі “Дністер”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську руйнується архітектурна пам’ятка. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X