Голова на столі: в Україні подорожчає головний продукт

Україну чекає подорожчання хлібобулочних виробів. Зростання цін очікується протягом найближчих двох років.

Відзначається, що прогнозований рівень подорожчання складає 1,7-2% на місяць, інофрмує WestNews з посиланням на Радіо Максимум. Про це заявив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Хліб буде рости в ціні протягом цього року, і в 2019 році. На чорний хліб в Україні ціна відрізняється від європейської на 15%, а на білий хліб різниця з Європою становить 30%”, – сказав Дорошенко.

Також він додав, що ціна на зернові залишиться стабільною, як відомо, в Україні ціна на хліб є політичною ціною, тому вартість сировини і борошна зростає швидше, ніж ціна на хліб.

До слова, стало відомо, на скільки та на що зросли ціни в Івано-Франківській області протягом місяця.

На споживчому ринку області в лютому п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,0%. Найбільше (на 8,0% ) подорожчали фрукти. На 4,4–1,1% підвищилися ціни на яловичину, рибу та продукти з риби, хліб, овочі, рис, сири, кисломолочну продукцію, молоко, макаронні вироби. Водночас на 3,7%–0,6% подешевшали яйця, м’ясо птиці, цукор, крупи гречані, масло, олія соняшникова. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,2%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 2,7%, на алкогольні напої – на 1,5%. Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на каналізацію та водопостачання – на 6,6% та 5,9%відповідно.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,4% спричинено в основному подорожчанням палива та мастил на 1,9%. У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 2,5%, при цьому послуги лікарень подорожчали на 10,4%, амбулаторні послуги – на 2,9%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити покупцеві, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.