WestNews.com.ua

Голова НБУ Яків Смолій подав у відставку: реакція Зеленського, НБУ та МВФ

02.07.2020, 12:09  |  Автор:   Хромей Зоряна

1 липня Голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Президенту України заяву про звільнення за власним бажанням.

На сайті НБУ Яків Смолій пояснив, чому йде у відставку:

“Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як Головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”.

З цього приводу рекція Зеленського та працівників НБУ і МВФ не забарилася.

Вже наступного дня Президент України вніс відповідний проєкт постанови у Верховну Раду.

А пізніше пресслужба Офісу Президента опублікувала відповідний пост щодо відставки Смолія:

“Нашим безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України, про що неодноразово зазначав Президент України. Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності”.

У свою чергу працівники правління Національного банку на своєму сайті написали, що поважають рішення Голови Національного банку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску.

“Правління вважає своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку.

Правління закликає Президента, Уряд та політиків ефективно взаємодіяти з центральним банком та дати Національному банку змогу виконувати функції, покладені на центральний банк Конституцією України та Законом України “Про Національний банк України”.” – йдеться у дописі.

У свою чергу, Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення Національного банку під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник також забезпечить незалежність НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:НБУ випустить сувенірну банкноту зі стрібла номіналом 1000 грн. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X