Головний комунальник Івано-Франківська розповів про особливості нового Закону України “Про житлово-комунальні послуги”

14.05.2019, 8:47  |  Автор:   Менів Андрій

У вівторок, 14 травня, відбулася щотижнева оперативна нарада у міського голови Івано-Франківська.

Зокрема, під час оперативки розглянули питання про особливості нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», інформує WestNews.

Зокрема у тексті документу зазначається, що у разі несвоєчасної оплати комуналки споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Як розповів Михайло Смушак – директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, у законі зазначено, що відтепер існуватиме три моделі організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг: індивідуальний договір, колективний договір, договір з колективним споживачем. Обирати, за якою моделлю укладати договори, – право самих співвласників багатоквартирного будинку.

Але відповідно до закону, електрику й газ компанії постачатимуть споживачам виключно за індивідуальними договорами. Стосовно решти послуг – опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення, вивезення сміття – користувачі зможуть самі обирати, який договір укладати з постачальником – індивідуальний чи колективний.

«Який дурник закон, я би такий не пропустив», – резюмував міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові тарифи, зміна мобільного оператора, е-медкарта: які зміни чекають на українців з 1 травня

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X