Головний медик Івано-Франківська розповіла про ситуацію з вірусними захворюваннями в місті

У вівторок, 13 березня, відбулася щотижнева оперативна нарада у міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Зокрема, під час оперативки розглянули питання про ситуацію з вірусними захворюваннями в місті Івано-Франківську, повідомляє WestNews.

«Станом на 12.03 було зареєстровано 196 звернень із підозрою кору. За січень – 120 випадків, лютий – 54, за березень – 22. Напруженість у порівнні з січнем впала. Але зростає кількість захворювань дорослих. Серед тих, які захворіли, 46 дітей з ДНЗ, тобто спалахів в нас не було. Серед школярів – 100 осіб», – наголосила начальник управління охорони здоров’я Марія Бойко.

За словами головного медика міста, важких випадків і ускладнень від кору не зареєстровано.

“Мабуть додаткові канікули дали результат. Проте кір є, і ще кілька місяців ми будемо говорити про нього”, – каже вона.

“У нас зараз справжній бум вакцинації. На даний момент є 5700 доз вакцини проти кору. Ми запрошуємо батьків та дітей, щоб отримати планове зчеплення проти кору. Дві дози вакцини забезпечують захист від кору. Вони є захистом протягом усього життя. Але ця вакцина, яку ми враз маємо, то для дітей до 17 років”, – зазначає головний медик.

Також Марія Бойко зазначила, що цього року багато дітей і дорослих перехворіли на грип та ГРВІ.

“За три місяці в нас захворіло 25 тисяч осіб, за них 17 тисяч – це діти до 17 років. Найчастіше хворіють школярі. В цьому році в нас в два рази більше захворіло учнів, майже 7000. Так само багато хворих і дошкільнят. Госпіталізація зросла в два рази: 122 дорослих. На щастя, летальних випадків в нас не було, хоча були кілька важких”, – розповіла Бойко.

“Вакцинація проти грипу в місті не була дуже активною. Мова йде переважно про дітей, яких було тільки 800. В аптеках вакцин небагато, їх купують під замовлення. Але в поліклініці вакцини є”, – додає вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні перевищив епідемічний поріг на 27%

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.