“Гори і люди”: побачила світ книга франківського журналіста Богдана Скаврона

Вийшла друком книга відомого львівського журналіста Богдана Скаврона «Гори і люди», який зараз працює випусковим редактором в Інформаційному агентстві ZIK, а раніше працював у Івано-Франківську.

У збірку увійшли репортажі та нариси про минуле і сучасне життя мешканців гірських районів Івано-Франківщини, які автор писав впродовж 20 років і які були опубліковані у різних друкованих ЗМІ.

Розпочинає автор збірку такими словами: «Що не день, то ближче до літа… А що треба влітку? Правильно – гори, люди і добрі історії. Щодо останнього, то їх в мене є сім десятків. Там є про різних людей – і мертвих, і живих, і непростих, і навіть «снігових», а ще про різні місця в горах – знамениті, маловідомі, незвичайні, легендарні, історичні, секретні і просто цікаві».

З 1997 року Богдан Скаврон працював на Івано-Франківщині, відтак було написано багато, але у збірку увійшли найкращі історії. Вони не пов’язані між собою, кожен нарис чи репортаж є окремим самодостатнім твором. Це розповіді про цікаві місця, історію, людей, легенди та реалії карпатського краю. Зокрема, нарис про мольфара Нечая, фольклориста, збирача різних музичних інструментів Романа Кумлика, про магію дримби, карпатського єті, феномен «морського ока», історію соляної долини, зону «Сатани», тисячолітні традиції бойків тощо.

В кожній історії автор талановито передав своє бачення людей і речей, які привернули його увагу, зумівши розгледіти і те, що ховається за фасадом буденності. Нариси і репортажі можна читати окремо, але загалом вони створюють картину, яка показує безпосереднє життя мешканців того краю, їхню енергетику, природу.

Щоб видати цю збірку, наприкінці минулого року Богдан Скаврон оголосив збір коштів, його ініціативу підтримали багато людей, яким автор висловлює подяку у передмові, а також дарує примірник книги.

gory-i-lyudy-800x600

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #MONEYCANCHALLENGE: До Дня захисту дітей у мережі влаштували благодійний флешмоб. ФОТО

Загрузка...

Comments are closed.