“Громада міста має бути впевнена у безпеці під час перебування у масових закладах”, – Влізло. ФОТО/ВІДЕО

12.04.2018, 9:05  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Нещодавно у російському місті Кемерово спалахнув торговельно-розважальний центр. У вогні загинули десятки людей, серед яких більша частина  — діти. У зв’язку з цією трагічною подією в Україні розпочалися масштабні перевірки безпеки торгових центрів, шкіл, дитсадків та інших місць масового перебування людей.

В Івано-Франківську також створили спеціальну комісію, яка буде моніторити дотримання пожежної безпеки в місцях масового скупчення людей. Як повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Ігор Влізло, в Івано-Франківську планують перевірити понад півсотні закладів міста.

Перший такий захід провели 11 квітня у торгово-розважальному комплексі “Панорама Плаза”.

За словами начальника пожежної безпеки закладу Руслана Маланюка,  на кожному поверсі комплексу є мінімум два аварійних виходи, а працівники щокварталу проходять навчання з протипожежної безпеки.

“Вивести людей ми зможемо за хвилин 10. Головне, щоб не було паніки і не виникла масова давка”,- наголошує він.

ДСНСники перевірили стан аварійних виходів, наявність вогнегасників та пожежних рукавів, тобто тих речей, які є необхідними в першу хвилину виникнення пожежі.

“У “Панорама Плазі” ми провели першу маштабну перевірку. У закладі є 5 поверхів, і фактично цілий день тут знаходиться багато людей. Тому цей об’єкт є потенційно небезпечним в пожежному плані. Стан, який ми побачили в основному задовільняє ті вимоги, за якими має функціонувати такий комплекс”, – зазначає Ігор Влізло.

Також рятувальники провели навчальну евакуацію для працівників закладу. Вони мають знати, як діяти у момент виникнення пожежі.

“Дана перевірка не ставить завдання покарати когось або оштрафувати, наша мета – сприяти тому, щоб всі правила технічної безпеки і матеріальна база були готові для здійснення гасіння пожежі”, – наголошує Ігор Влізло.

Даний торговий центр надійний в плані протипожежної безпеки, запевняє начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради.

“Надіємося, що й інші заклади, які ми будемо перевіряти будуть на такому ж технічному та організаційному рівні. В першу чергу, ми будемо здійснювати перевірку найбільших торгово-розважальних центрів, а це – “Велес”, “Епіцентр”, центральний ринок. Обов’яково перевіримо і дитячі кімнати”, – додає він.

Окрім того, планують перевірити драмтеатр, філармонію та університети міста. Особливу увагу приділятимуть гуртожиткам, адже часто саме там і є проблеми.

“Громада міста має бути впевнена у безпеці при перебуванні у масових закладах”, – наголошує Влізло.

“В цілому, цей об’єкт не є найгіршим у місті, але є над чим ще працювати. Ми виявили загромадження посторонніми предметами аварійний вихід. Під час евакуації у людей може виникнути паніка, тому виходи не мають бути загромаджені речами, які створюють перешкоди”, – зазначає Василь Мацалак, начальник Івано-Франківського міського відділу ДСНС в області

Після закінчення перевірки комісія складе акт, де буде вказано порушення та термін, у який їх потрібно усунути.

Підготувала Тетяна КУЛІКОВСЬКА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розваги для малечі: де і як зможуть відпочити діти влітку в Івано-Франківську

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

12.04.2018, 9:05  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X