Гуцульська хатина з сучасним обладнанням: на Косівщині у карпатській хижині хочуть встановити сонячні батареї

Мистецька резиденція «Дідова хатчина», що знаходиться у с. Яворів Косівського району, запустила кампанію «Спільнокошті»: активісти збирають гроші, щоб встановити у традиційній гуцульській хаті сонячні батареї. Загальний бюджет – 93 300 гривень. Кампанія триватиме до 3 червня цього року.

«Хатчина» розташована високо в горах. Сусіди,які мають доступ до електроенергії, приблизно на відстані 1 км. Вартість встановлення лінії електропередач від сусідів майже 800 тисяч гривень. Така сума є досить великою, тому члени команди «Дідової хатчини» зупинились на альтернативних джерелах електроенергії – сонячних панелях, пише WestNews з посиланням на «Вікна».

13680373_1731575073749142_6894198952199329157_o__large

«Дідова Хатчина» є мистецькою резиденцією та платформою для роботи митців та їхньої співпраці. У 2016 році на території сільської хати команда збудувала нову хату за традиційними гуцульськими технологіями, яка може вміщати до 30 гостей. Цього року планується завершити будівництво бані та майтерні. Господарство резиденції також включає у себе отару овець, які мають свого власника та власну стайню.

Влітку на території «Хатчини» відбувся перший літній фестиваоь «Фестини», у якому взяло участь 120 учасників. Всього до «Дідової хатчини» завітало близько 1000 гостей з різних міст та навіть країн. Зараз у планах компанди: створення культурного осередку у селі Яворів, збереження давнього побуту та культури Гуцульщини, залучення митців з інших країн для співпраці, залучення місцевого населення до проведення та організацій подій, організація додаткових занять для дітей.

«Ми щиро зацікавлені у тому, щоб сформувати свідому, активну спільноту людей, яка підтримує наші інтереси та теж зацікавлена у творенні нових ідей та збереженні традицій», – наголошують автори ідеї.

Детальніше про проект і те, як можна долучитись, читайте на сайті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На День матері до Івано-Франківська приїде Марія Бурмака. АНОНС

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.