Хай буде світло: Водіїв зобов’яжуть “підсвічувати себе”

У комітетах Верховної Ради розглядають гучний законопроект №5184 «Про дорожній рух і його безпеку». Серед іншого, проект закону зобов’язує пішоходів одягати спеціальні світловідбиваючі елементи.

Для цієї мети можна використовувати нарукавники зі спеціальними смужками, «флікери» або навіть одежу, в яку вже вшиті такі смужки. Цю ж процедуру повинні робити водії автомобілів, які вийшовши з машини перетворюється на пішохода, повідомляє WestNews із посиланням на autonews.ua.

Крім цього, відволікаючий фактор створює припаркований автомобіль – його габаритні вогні привертають увагу більше, ніж нічим не позначений водій біля свого авто. Щоб убезпечити водія в такій ситуації, у кожному автомобілі стане обов’язковим світловідбиваючий жилет. Місця він не займе, коштує недорого, а уберегти від наїзду цілком здатний.

На велосипеді буде необхідно встановити звуковий сигнал і світловідбивачі: спереду – білого кольору, з боків-оранжевого, ззаду – червоного. У темний час доби на велосипеді доведеться включати фару білого світіння, спрямовану вперед, і миготливий ліхтар червоного світіння ззаду. Крім цього, велосипедист буде зобов’язаний використовувати одяг зі світловідбиваючими елементами.

Кінні вози і сани буде теж потрібно обладнати світловідбивачами. Спереду – білого кольору, ззаду – червоного. У темний час доби на возі чи санях зобов’яжуть включати білий ліхтар попереду, і червоний миготливий — ззаду, розміщений по ліву сторону ТЗ.

Вантажівки повною масою більше 3,5 т, причепи та напівпричепи до них, а також автобуси повинні бути позначені світловідбиваючим контурним маркуванням. У принципі (водіям на замітку), не заборонене і додаткове позначення світловипромінюючими смужками, наприклад, світлодіодною стрічкою. Ці маркери повинні позначити три вимірювання транспортного засобу (або складу): довжину, ширину і висоту.

a75e49301ef00f68dea873cacc8

Читайте також: “Укрзалізниця” сьогодні введе новий графік руху пасажирських поїздів.

Коментарі:

Comments are closed.