WestNews.com.ua

Холод і пекло, іронія і щем: у франківського письменника вийде новий роман

20.11.2020, 16:45  |  Автор:   Люся Грибик

У грудні видавництво «Меридіан Черновіц» опублікує новий роман українського письменника Юрія Андруховича «Радіо Ніч».

За словами літературного редактора книжки Олександра Бойченка, це «найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір автора, пише WestNews з посиланням на Шпальту.

Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя». Ідея написати подібну книжку в автора з’явилася давно.

«2005 рокк у мене було інтерв’ю у Варшаві на студентській FM-радіостанції. Серед іншого, в них було таке запитання: “Уяви собі, що ти перестанеш писати, чим тоді будеш займатися?” Я відповів, що в такому разі хотів би заснувати власну радіостанцію, винятково нічну. Я не буду спати вночі, крутитиму в етері свою улюблену музику і щось розповідатиму. Й оскільки надаю перевагу мінорній музиці, то звідси й назва радіостанції – «Радіо Смуток». На цьому історія завершилася, аж поки я не пригадав цього епізоду наприкінці 2017-го, коли очікував виходу роману «Коханці Юстиції». Тоді й вирішив, що наступний твір буде називатися «Радіо Смуток» і там буде герой, який має свою нічну радіостанцію. Це був той рідкісний момент, коли я ще не дочекався виходу попереднього роману, а вже захотілося починати новий. Згодом, щоправда, його назву довелося змінити», – розповідає Юрій Андрухович.

Новий роман Юрія Андруховича Радіо Ніч: дата виходу | BURO.

Як ідеться в анотації, подібно до «реальної дійсности», ще одна революція зазнала поразки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів.

Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Чи справді останній?..

Онлайн артпрезентацію книжки готують у ніч проти 13 грудня. А з 13 грудня роман можна буде знайти в книгарнях України. Книжка має 456 сторінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карпати, Київ, Одеса: американський актор збирає круті фото України

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X