WestNews.com.ua

Хто хоче вчитися на Факультеті філології ПНУ – поспішайте: є цікаві новини

22.03.2019, 19:43  |  Автор:   Власенко Власта

24 березня 2019 р. на Факультеті філології ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбудеться день відкритих дверей для учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл.

Чому саме цей факультет мали б вибрати абітурієнти, чим живе зараз філологія ПНУ і що планує для майбутніх студентів, – про це та про інше розповідає доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології   Роман ГОЛОД.

Романе Богдановичу, 24 березня, в неділю, у Вас на факультеті – День відкритих дверей. Ось абітурієнт відкриває двері Вашого факультету. Що керівництво факультету готове запропонувати йому, чому дитина має вибрати саме Ваш факультет, що в ньому такого цікавого чи корисного, що переконає абітурієнта вступати саме до Вас?

Передусім слід сказати, що до нас ідуть особливі діти, які мають генетичні нахили до слова, які змалку розуміють, що філологія – це їхнє, які самі відчувають в собі філолога, журналіста, літератора, навіть може й письменника. Це мене найбільше тішить, бо потім, при формуванні студентської родини, ми маємо креативний колектив однодумців, який прийшов до нас без примусу, а тільки з власного бажання. Це діти, котрі знають, чого хочуть, це нестримний потік ідей  – лиш встигай за ними і з ними.

Крім того, наш факультет – це потужний кадровий потенціал: тут працює 11 докторів наук, за кожним із них –  власна філологічна школа, тут викладають фахові дисципліни відомі письменники, поети, літературознавці як от голова обласної організації СПУ Євген Баран, відома письменниця, укладачка дуже успішного і якісного підручника з літератури Ольга Слоньовська, автор багатьох книг, прозаїк Степан Процюк, відомі своїми літературознавчими та мовознавчими дослідженнями, монографіями, працями літературознавці Степан Хороб, Роман Піхманець, Наталія Мафтин. Словом, ще багато-багато інших цікавих, досвідчених людей, які захоплюють своєю харизмою, досягненнями і завжди готові надати потрібну фахову допомогу, з якою наші студенти не лише опановують фахові дисципліни, розвиваються творчо, а й мають можливість робити перші кроки в науці.

Щороку ми радіємо здобутим призовим місцям на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах (цього року ми вже здобули 1-ше і 2-ге місця на орфографічному конкурсі з польської мови). Найобдарованіші студенти після закінчення магістратури мають можливість вступу в Ph.D.-Докторантуру. Захищати дисертації наші аспіранти теж можуть у рідному університеті, оскільки на факультеті діють дві спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій з української мови, української літератури та компаративістики.

По-друге, діти, які мають нахили до творчості, можуть у нас розвивати свої креативні здібності. На факультеті добре функціонують творчі об’єднання, відбуваються конкурси, наші найбільш активні створюють студентські газети і журнали, також у нас є власна факультетська радіостудія. Студенти знімають  відео-репортажі, короткометражні фільми, роблять театралізовані постановки творів улюблених письменників. Також проводимо багато зустрічей з цікавими людьми, зокрема, наші студенти мали змогу поспілкуватися з Тарасом Прохаськом, Ігорем Калинцем, Андрієм Содоморою, Василем Шклярем, Володимиром Шовкошитним, Юрієм Андруховичем, Андрієм Курковим, Сергієм Жаданом та багатьма іншими відомими письменниками як України так і нашої області чи міста.

Нещодавно ми започаткували Фестиваль філологічно обдарованої молоді “Юнь”. Крім того, в нас проходять спортивні змагання, благочинні ярмарки, різноманітна волонтерська діяльність, відбуваються заходи з квестами, у яких задіяно керівництво факультету і навіть університету…Відрадно, що студенти проявляють ініціативу “знизу”, а не проводять заходи за вказівкою “зверху”. Приклад – діяльність “Літплатформи”, яка об’єднала молодих любителів і творців поезії не тільки з філологічного, а й із інших факультетів університету. Особлива наша гордість – літні діалектологічні та фольклористичні практики.

По-третє, прагматичність в орієнтації на майбутнє працевлаштування має спонукати дитину до вибору професій філолога-перекладача, вчителя української чи польської мов, журналіста. Зрештою, спеціальності, які дитина здобуває на факультеті, дають їй можливість розпочинати трудову діяльність ще під час навчання в університеті (за умови працевлаштування за спеціальністю студентам надається індивідуальний графік навчання).

По-четверте, дитину мав би зацікавити чинник міжнародної співпраці факультету з провідними навчальними інституціями у Польщі та Чехії, де наші студенти мають можливість щороку проходити практику  та стажування.

Врешті-решт, дитина має можливість у нас відчути себе частинкою єдиної дружної демократичної і доброзичливої філологічної родини.

При вступі на філологію є, напевно, конкуренція. Кому ПНУ надає переваги, які особливості пільгового зарахування на філологію, чи беруться до уваги перемоги на олімпіадах, конкурсах, чи є якісь особливості суто університетські, регіональні стосовно зарахування?

При вступі передусім має значення успішність складання зовнішнього незалежного тестування. Незначні бонусні переваги надаються за призові місця, здобуті на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах, а також дітям, що проживають у сільській місцевості. Правила прийому на навчання максимально прозорі та справедливі, як і умови прийняття на бюджетну форму навчання. Все це діє в межах чинного законодавства України і розповсюджується на всі заклади вищої школи і на ПНУ зокрема.

Які плани  Вашого факультету  на бюджет цього року, які ліміти, чи є позитивна динаміка держзамовлень порівняно з минулим роком?

Алгоритм виділення бюджетних місць зараз передбачає врахування результатів минулорічної заповненості державних місць за системою, коли державні місця “ідуть за вступниками”. Тож додатковим свідченням популярності й авторитету нашого факультету є минулорічне 100-відсоткове заповнення держбюджетних місць, що відкриває нам перспективу отримання додаткових бюджетних місць у цьому році.

Що отримають Ваші потенційні абітурієнти в неділю, 24 березня?

Абітурієнти зустрінуться з адміністрацією та професорсько-викладацьким складом факультету, отримають інформацію про навчальний заклад і спеціальності факультету, зможуть дізнатися про умови вступу та про навчання в університеті. На усіх присутніх чекає  спілкування та консультування з викладачами, студентами і членами приймальної комісії, перегляд презентацій та відеоматеріалів, а також (за бажанням) участь у філологічній олімпіаді з української мови і літератури, польської мови, зарубіжної літератури та у творчому конкурсі з журналістики.

Діти також почують про наш факультет від наших студентів. Богдан Кирста розкаже про наш проект «Арт-філологія», Аня Ніколіна-Мотика – про проект «Літплатформа», Євгенія Палійчук – про фотомистецтво та  мистецтво відеорепортажу.

Крім того, першим п’ятьом особам, зареєстрованим 24 березня з 10.00 буде особистий бонус від декана, а всі, хто захоче, матимуть обіцяне селфі з деканом чи викладачами (сміється – авт.)

Приходьте до нас, довідайтеся в неділю про все, що вас цікавить, а потім будемо раді всіх вас бачити нашими студентами!

Реєстрація учасників з 10.00 на 3-му поверсі гуманітарного корпусу. Час проведення заходів: 11.00 – 13.00. Місце проведення: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57 (вхід із вул.Чорновола); гуманітарний корпус, 3-й поверх Телефони для довідок: (0342) 59-60-42; (068) 32 32 724 E-mail: dekanat_filolog@pu.if.ua

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X