WestNews.com.ua

Хто у виграші від карантину: які бізнеси змогли покращити своє фінансове становище завдяки пандемії

31.05.2020, 14:09  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Пандемія коронавірусу у світі вплинула на всіх, люди не тільки мусили змінити свої життєві плани, а й напрями діяльності, адже чимало бізнесових проектів були змушені припинити своє існування. І хоч були скасовані виплати податків та створені інші пільги, багатьом це не допомогло “втриматись на плаву”, більшість тих, хто працював будучи у мінімальному плюсі після карантину визнали свою неспроможність і закрили бажані проекти.

WestNews пропонує добірку бізнесових прикладів, які показують, що у всьому негативному варто іноді шукати плюси. COVID-19 деякі з бізнесів підняв на іншу щабель розвитку та дав додаткові прибутки.

Продуктові магазини

Мова йде про малі магазини, в яких, як правило немає черг, але є все, що вам потрібно у цей момент: хліб, палички, які дуже сильно захотіла ваша донька, улюблене морозиво дружини та сигарети, навіть пізно вночі. Покупці відзначають, що ціни стали більшими, важко сказати від чого це залежало, однак цей факт не відбив бажання відвідувати магазини такого типу: швидко, близько і головне – не потрібно стояти у великій черзі.

Супермаркети

Вони стали аналогами звичних ринків, поки ті були закриті всі (і навіть бабусі), були змушені закупляти провіант у таких мережевих магазинах. А ще вони стали універсальними рятівниками: клей, домашні тапочки, їжа, предмети гігієни та інші продукти, які можуть знадобитись раптово – є у супермаркетах. Звичайно, ціни тут теж підросли і щоб зайти до них потрібно відстояти чергу, однак всі ми змушені прийняти реалії та турбуватись про свою безпеку.

Епіцентр

Це єдиний будівельний гіпермаркет, який працював за період жорсткого карантину. Якщо у вас є сумніви щодо законості дозволів спішимо їх розвіяти – мережа гіпермаркетів “Епіцентр” у своєму асортиметрі продає засоби захисту та дезинфекції, які закупляють лікарні, тому їхня робота є дозволеною та законною. А також це єдине місце де можна було купити певні будівельні елементи. Пандемія багатьох захопила зненацька, однак розпочатий ремонт, якщо він має певний термін та договір з майстрами, варто закінчити без затримок, а єдиний магазин в якому можна щось придбати – “Епіцентр”. Також матеріали для будь-якого дрібного ремонту також можна було придбати тільки там (вживається у минулому часі, бо станом на зараз є дозвіл, який не забороняє роботу дрібних магазинів).

Служби доставки

Рівень прибутків зменшився, та все ж залишились ті, хто лінувався готувати їжу вдома. Піца, суші, домашня їжа – все це можна замовити на різноманітних сервісах нашого міста. А також компанії доставки, такі як Glovo, теж користувались попитом, бо завжди є потреба щось передати, отримати, забрати, але під час періоду, коли “не ходить” громадський транспорт, а власного авто нема, це зробити трохи складно.

“З початком карантину cервіс Glovo продовжив роботу в звичайному режимі, але з посиленими застережними заходами для всіх учасників платформи – кур’єрів, партнерів і користувачів.

Карантин змусив людей змінити свої звички – багато хто вперше почали користуватися онлайн-сервісами, службами доставки, e-commerce. Наприклад, за останні місяці кількість активних користувачів додатку Glovo зросла більш ніж в 2 рази. Також ми помічаємо зміни в попиті – в баблах (категоріях) «Супермаркети» і «Аптеки» кількість замовлень за перший місяць карантину зросла в середньому на 40%. Також виросла частка безготівкового розрахунку: якщо до карантину було співвідношення 50 на 50, то на другу неділю травня cashless-операцій вже 64%.

Найчастіше користувачі замовляють товари першої необхідності, а також крупи, консерви, картоплю, яйця тощо. З аптек часто замовляють парацетамол, антисептичні засоби, захисні маски. У баблі «Ресторани» серед користувачів зберігають популярність заклади, які продовжують готувати виключно для доставки. Вартість послуг залишається незмінною”, – повідомила пресслужба Glovo.

Також у виграші служби доставки такі як “Нова пошта”, “Meest Expres”… Перелік аналогових компаній можна продовжувати, кількість замовлень  справді стрімко зросла.

Онлайн-сервіси

Добрі газдині взялись за прибирання, бо часу з’явилось вдосталь і тут вже залежить від бажання і майстерності: хтось розумів, що важко щось зробити і викликав клінінгові компанії, а хтось – вичистивши все, розумів, що для ідеальної картини бракує чистого дивану (їм на допомогу приходили хімчистки, які виїжджають додому). Цей сервіс не є дешевим, однак, як показує статистика, 30-40% франківців хоча б раз в житті користувались послугами “фей чистоти”.

А ще розвіємо міф, про який часто чули досліджуючи цю тему: служби таксі все ж не входять в перелік таких компаній, які змогли подвоїти свої прибутки. Щоб переконатись в цьому ми поспілкувались з Артуром Малиновським, PR-менеджером компанії  OPTI. Артур підтвердив, що у компанії справді зменшилась кількість викликів приблизко на 60%, а пріорітетом стали договори з компаніями (авт. служба таксі здійснює розвозку працівників тих чи інших сфер).

“Прибутки компані впали на 60-65%, в Києві в деяких тижнях було замовлень більше ніж до карантину, але на Заході різко впала кількість клієнтів. Ми теж думали, що можливо буде більше замовлень, але бачимо, що людям легше пройтись пішки, ніж витрачати кошти на таксі. Є компанії, які влаштували корпоративну довозку працівників. Вартість на проїзд ми не збільшували, увійшли в становище людей, знизили тарифи до максимум, щоб людям було комфортніше. Компанія працює в 29 містах країни, важко, але не критично”, – каже Артур.

Салони краси

Ці заклади не працювали під час пандемії, але після послаблення обмежень кількість місць на надання послуг різко скоротилась. Нарощення вій, манікюр, брови, стрижки – всього цього дуже бракувало франківцям під час карантину, тож після його послаблення сценарій розгортався наче на перегонах: після команди “старт” записи на дні були закриті повністю протягом кількох годин.

Нагадаємо, незважаючи на послаблення карантину він не знятий повністю, не розслабляйтесь та не забувайте дбати про свою безпеку, використовуйте маски, рукавчики та антисептики, бережіть себе!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири авіакомпанії відновлять польоти до України вже влітку цього року

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X