Художники та урбаністи з Кишинева завітали до Івано-Франківська. ФОТО

В Івано-Франківську відбулась прес-конференція, в якій взяли участь художники та урбаністи з Кишинева. Вони учасники асоціації молодих художників Oberliht і перебуватимуть в Івано-Франківську з 25 по 29 листопада.

Метою їхнього візиту є підготовка до міжнародної мистецько-урбаністичної резиденції, що відбуватиметься навесні 2017 року, участь в якій зможуть взяти художники та активісти з Івано-Франківська та Кишинева. Про концепцію резиденції, чому в ній поєднані Івано-Франківськ та Кишинів розказали спікери.

Основною ціллю, за словами Владіміра Уса, співзасновника об’єднання молодих художників Oberliht, є підтримка нових культурних тенденцій шляхом дослідження та покращення публічного простору. Учасники об’єднання Oberliht досліджують трансформації, через які проходять пострадянські міста, в тому числі Кишинів та Івано-Франківськ. І цього року відбудеться обмін між цими містами, де художники та урбаністи матимуть змогу працювати з публічним простором як Івано-Франківська так і Кишинева. Також проведення таких резиденцій дає підтримку і розвиток молодим художникам.

Один з учасників об’єднання молодих художників Oberliht, художник Максим Кузьменко стверджує, що це хороший досвід для обох сторін.

Він додає:

“Ще одна з цілей проекту – оживити культурне життя в спальних районах міста… культурне життя відсутнє, для людей важливо піти в магазин, переночувати і знову піти на роботу. Те саме відбувається і в нас. Ми хочемо внести культурний акцент, культурну хвилю в повсякденне життя людей”.

Світлана Ославська, співзасновниця ГО «UFRA» та онлайн-журналу UFRA – життя у Франківську зазначила:

“Ми хочемо створити умови для молодих художників, урбаністів, активістів і всіх зацікавлених працювати з публічним простором в житлових районах, створити умови для того, щоб вони працювали спільно – франківці та кишенівці тут, в районах Каскад, Позитрон, і в Кишеневі в одному з районів міста”.

Візит художників відбувається на запрошення івано-франківської організації UFRA в рамках проекту програми для культурних менеджерів TANDEM Ukraine. Реалізація самого проекту та планується на весну 2017 року. Зараз задум знаходиться на стадії концептуалізації.

Читайте також:  В Івано-Франківську відбудеться прем’єра документального фільму про Лобановського

 

Загрузка...

Comments are closed.