З кожним концертом все більше людей потребують нашої музики, – сучасний класик Єгор Грушин

605

Цей концерт відбувся в Івано-Франківському ляльковому театрі ще 4 листопада. Я дізнався про нього у соцмережі, де випадково натрапив на кілька композицій цього музиканта. Пригадую, вони дуже вразили мене – прекрасна сучасна класика, ще й у виконанні українця!

Вирішив обов’язково сходити на його концерт і заздалегідь придбав квиток. В той вечір в ляльковому театрі був справжній аншлаг. Що мене потішило – в залі, в основному, сиділа молодь.

Коли цей чоловік почав грати на фортепіано, всі розмови в театрі в одну мить припинилися. Відчувалося, що аудиторія насолоджується музикою. Вона проникала через найменші частинки тіла і зігрівала душу.

Вже після концерту я вирішив, що просто зобов’язаний поспілкуватися із цим музикантом.

Його звуть Єгор Грушин і в інтерв’ю WestNews він розповів про свою творчість, перспективи класичної музики та українських слухачів.

 – В рамках туру на підтримку нового альбому «Once» Ви об’їздили, практично, всю країну. Де Вас прийняли найтепліше?

– Насправді, нас усюди приймали дуже тепло. Звісно, є певна різниця в менталітеті людей в залежності від регіону, але це ніяк не впливало на наші концерти. Ми бачили, що в кожному місті нас чекали.

w0mmf4rlie4

 – Востаннє Ви були в Івано-Франківську 4 роки тому. Наскільки з того часу змінилася тутешня аудиторія?

– Думаю, її стало значно більше. Ще минулого разу, на квартирнику я був здивований, що прийшли люди різного віку, не тільки молодь. Зараз для нас це вже звична справа.

 – Повернемося до Вашого альбому. Ви постійно наголошуєте, що він не схожий на Ваші попередні роботи. Чому? В чому полягає особливість платівки?

– Він просто кращий за попередні, менш сумний, менш драматичний. Над ним ми працювали найдовше і це відчувається.

tklpfmt_epw

 – Здавалося б, час класичної музики уже давно в минулому – домінує зараз поп-культура. Але цього не скажеш про Вас – Ви граєте класику в сучасній інтерпретації і маєте великий успіх. В чому Ваш секрет? І чи не свідчить це про те, що український слухач все більше вимагає якісної музики?

– Поп-культура теж може бути якісною. Я думаю, що секрет дуже простий – я пишу і виконую музику, яка зрозуміла тим людям, які її слухають. Більше того – таку музику можуть зрозуміти в будь-якому куточку світу. Для мене завжди важливо було працювати над такою музикою, яка б подобалась мені самому. Я щасливий, що окрім мене самого вона ще подобається багатьом людям.

 – У залі в Івано-Франківську я бачив молодих батьків, які взяли з собою на концерт кількарічного сина. Можна вважати, що новому українському поколінню прививають любов до прекрасного ще з дитинства?

– Багато батьків так роблять і це чудово.

 – У скільки років Ви написали свій перший твір? Як він називається?

– Я вже і не пам’ятаю. Якщо казати про творчість, яка зараз живе, то, певно, відправна точка це твір «Christmas Story». Це був перший мій власний твір, який вирушив в свою мандрівку світом.

14962629_1097697807011784_7351270361029093569_n

 – Під час концерту Ви зазначали, що альбом «Once» став досить успішним у Європі. Ви ніколи не замислювались над тим, щоб переїхати туди?

– В майбутньому я буду жити в Європі. Я людина, яка хоче багато чого в цьому житті побачити і відчути. Але я звик все робити поступово і тоді, коли настане для цього час.

 – Я знаю, що окрім музики Ви займаєтеся бізнесом – у Вас є власне концертне агентство «Lafest Production». Чи не важко поєднувати творчість та бізнес? Як виникла така ідея?

– Цього року я не маю достатньо часу працювати в цьому напрямку, бо маю багато роботи пов’язаної з власною творчістю. Але насправді у мене все між собою пов’язано. Це і є мій стиль життя – музика і організація музичних подій.

3e8e5eqeqig

 – Фортепіано, скрипка та віолончель. Чому саме таке поєднання?

– Альбом був записаний у супроводі струнного квартету. На жаль, ми не могли привезти в усі міста туру саме квартет, але полегшений склад – рояль у супроводі віолончелі та скрипки змогли. Тому саме такий формат. Вірю, що наступного разу зможемо приїхати повним складом.

 – Яку музику Ви полюбляєте слухати? Хто улюблений виконавець?

– Слухаю різну музику, але переважно рок. Улюблений гурт – MUSE.

 – Яка з Ваших композицій є для Вас найбільш особливою? Чому?

– Кожна композиція особлива – не особливі я просто не показую людям.

 – Які, на Вашу думку, є проблеми в сучасній українській культурі та музиці зокрема?

– Ми дуже цінуємо ту підтримку, яку дають нам люди. Вони дійсно дають нам можливість жити і займатися улюбленою справою. Музична індустрія у нас дуже сильно розвивається останніми роками. У нас дуже багато чудових музикантів, гуртів. Я вірю, що наполеглива праця дасть свій результат. Головне – вірити і йти вперед. Ми так робимо і ми щасливі. Ми бачимо, що з кожним концертом все більше людей потребують нашої музики. Наразі ми щасливі, що можемо жити і розвиватись не думаючи про інші роботи, а повністю приділяти свій час музиці.

Ромовляв Роман СТЕЛЬМАХ

/фото зі сторінки Єгора Грушина у соцмережі “Вконтакте”

Коментарі:

Comments are closed.

Новини за датою

Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Вибір редакції

Загрузка...
111 queries in 0,903 seconds.