Ірма Вітовська висловила обурення “українським проектом” російською мовою

Відома українська актриса театру та кіно Ірма Вітовська-Ванца висловилася на своїй сторінці в мережі Facebook щодо можливої заборони на українському телебаченні телесеріалу “Свати”.

“Останні мої телевізійні роботи закінчились після Іловайська і я неприсутня з тих пір (жодного разу!) у російськомовному ігровому форматі ТБ. Це моя позиція і мій вибір! То ж маю право про це написати. Я спостерігаю лиш одне й те саме, чи то свідома диверсія, чи то стереотипне мислення про україномовного українця, як недолугого і примітивного, жлобкуватого та маргінала (( … сумно це все.. Якщо перша версія (а я все ж схиляюсь до першої версії), то це свідоме продовження нав’язування стереотипу малоросійства, вторинності всього українського та активної пропаганди російськомовності. Особливо серед молоді. Україномовний українець не може бути представником міста (тільки села або районного містечка), не може бути інтелектуалом, інтелігентом, а тільки рагулем, жлобом, недолугим та тупим. Якщо ж все-таки друга причина, то що роблять люди, які формують телеринок?? Можливо, що Вони не бачать або не знають про існування достатньо великої кількості людей, що затвердили і затверджують українську культуру, повторюю Культуру!!! у світі! Бо український сучасний контент і далі ними непомітний (( можливо?) Але чим далі більше спостерігаю та особисто досвідчую, тим більше я переконуюсь, що причина перша(((( І ще.. виробляти серіал і заклеювати українські номери на авто, уникати назв, українською в кадрі… і стверджувати, що то український проект.. З чого це видно?) Чим це відрізняється від артистів, що їздять на заробітки до Росії”, – написала актриса.

Нагадаємо, головна героїня колись культового українського серіалу “Леся+Рома”, уродженка Івано-Франківська Ірма Вітовська запропонувала відродити ситком, знявши сюжетну лінію вже з дорослими дітьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закликаю кожного піти до кінотеатру і подивитись фільм “Червоний”, – Ірма Вітовська

Загрузка...

Comments are closed.