WestNews.com.ua

Історична подія: 30 років тому 300 тисяч українців зібрались на Собор духовної України. ВІДЕО

09.07.2020, 11:08  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

30 років тому у Коломиї 300 тис. українців зібрались на Собор духовної України, який провели з 4 по 7 липня 1990-го. Ця подія привернула увагу всього світу, адже стала святом єднання України навколо ідеї відродження її церкви.

Ідею Української Духовної Республіки і Собору запропонував письменник Олесь Бердник. Вважав, що нація — не випадкове поєднання родичів і сімей, а могутній колективний дух, який має в еволюції Всесвіту своє унікальне призначення. Захід відбувся за благословенням отця Василя Івасюка, майбутнього єпископа Коломийсько-Чернівецького УГКЦ, інформує Газета.юа.

Перший Собор Духовної України зібрав більш як 300 тис. людей на Івано-Франківщині. Рік потому відбувся Другий Собор у селі Витачів Київської області. Збудовано й освячено дерев’яну церкву за малюнком Тараса Шевченка, а також збудований діючий вітряний млин. Встановлені пам’ятні камені у Витачеві, на півострові Трахтемирів та на острові Хортиця.

Всього відбулося 7 Соборів УДР, кожен з них був присвяченій спеціальній тематиці і проводився майже щоразу в різних місцях. На 6-му Соборі у Витачеві, котрий носив назву Вогняного, встановили знак, де було замуровано “Послання у вічність”. Його слід “відкрити у день, коли буде подолано Час і Смерть. Ми знаємо – це буде”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Орден “за заслуги” отримав ще один прикарпатець. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X