WestNews.com.ua

Історична реконструкція: події депортації українців відтворили в Івано-Франківську.ФОТО та ВІДЕО

17.10.2020, 14:53  |  Автор:   Vinnychuk Nataliia

Військово-історичну реконструкцію подій депортації українців відтворили сьогодні в Івано-Франківську на Вічевому майдані, пише WestNews.

Зокрема, на площі була відтворена обстановка і буденне життя пересильного пункту на території Польщі, де збирали етнічних українців. Їх мали вивезти на територію Радянського Союзу згідно договору від 1944 року між Польщею і СРСР.

“Сьогодні ми відтворили події, які відбувались в реальності. Коли етнічних українців збирали у пересильних пунктах, а потім ешелонами вивозили на територію України, яка була окупована Радянським Союзом. На ці укріплені та охоронювані радянськими і польськими військовими підрозділами пункти нападали вояки УПА. Вони звільняли українців і давали можливість їм повернутись до рідних домівок”, – розповів голова Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач.

Під час реконструкції присутні побачили як військові звозили українців з навколишніх сіл і містечок на території Польщі, а також бій охорони пересильного пункту з повстанцями УПА.

Історичну реконструкцію цих подій можна буде подивитись також сьогодні, 17 жовтня, о 16.00. Також відтворення відбуватиметься у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 на Вічевому майдані.

Відео можна подивитись тут Військово-історична реконструкція депортації українців в Івано-Франківську

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X