WestNews.com.ua

Історія Франківська “мовою” анімацій. ВІДЕО

10.11.2020, 17:47  |  Автор:   Хромей Зоряна

Що Ви знаєте про Франківськ? Його історія добре описана у багатьох історико-художніх книгах. Проте, яким був Франківськ, а точніше Станіславів, кілька століть назад, може розповісти анімація.

Анімація (animation) – похідне від латинського “anima” – душа, отже, анімація означає одушевлення або пожвавлення. Мистецтво анімації, як це не парадоксально, старше за саме кіно, яке багато в чому саме їй зобов’язане своїм народженням. Принцип анімації знайшли задовго до винаходу братами Люм’єр кінематографу. А уже на початку XXI ст. стали популярними програми, що дозволяють без надмірних зусиль створювати прості класичні мультфільми. Це явище стало поштовхом до створення анімаційних фільмів.

Тож WestNews вирішив поспілкуватися із франківським дизайнером, медіахудожником, співзасновником vj group CUBE Денисом Овчаром про особливості створення віртуальної реальності та власну творчість художника з комп’ютерними пензлями.

Він – автор 3D-відео про заснування Станиславова і його фортеці, один із розробників додатку «Межа», який пропонує пройти квест-екскурсію, автор художньої реконструкції кліпу, який відтворює Станиславів XVIII століття.

– Денисе розкажіть, будь ласка, з чого почалася Ваша кар’єра як медіахудожника?

– Такого слова навіть не існувало, коли я починав. Я просто все життя працюю із зображенням. В дитинстві зацікавився фотографією. Потім потрапив у журналістику. А коли з’явилася можливість працювати за комп’ютером, а не “в металі у друкарні”, довелося сісти і швиденько навчитися. З тих пір потрапив у сферу поліграфічного дизайну, а вже з нього – у медіа. Це дуже цікаво, роблю відео-анімації, 3D-експерименти із доповненою реальністю, сферичні відео.

– Скільки часу Ви витрачаєте на створення відео-анімації та яку роботу виявилося найважче втілити у реальність?

– Це – 3D-відео про заснування Станиславова і його фортеці. Там – величезна кількість об’єктів. На це я витратив місяць. Найскладніше було розібратися з естетикою, тобто як воно насправді мало би виглядати, щоб з точки зору історичної архітектури було достовірно. Важко було із стилістикою, бо немає у нас інформації (зображень) тих часів. Сам мультик – це художня реконструкція, тобто контури фортеці достовірні. Але варто зазначити, що фортеця була збудована з вапняка Вовчинецьких гір, це вже потім її обклали червоною цеглою. Але для впізнаваності ми вирішили зробити її з червоної цегли.

А Ратушу я взагалі вигадав сам. Створив таку, як мені здалося, якою вона була тоді. Хоча потім з’явилася картинка чеського художника тих часів, де він, подорожуючи нашими землями, змалював другу станиславівську ратушу XVIII століття. І, мабуть, будемо переробляти цей ролик.

– Як вплинув карантин на Вашу діяльність?

Почався карантин, бізнеси повмирали. Нікому непотрібна фотографія чи дизайн. То я взявся за 3D-графіку, хоч раніше косо дивився на неї, думав «ой, як це складно». А під час карантину з’явилося багато вільного часу, то ж почав трохи вчитися. Я опанував 3D-графіку, навчився креслити та візуалізувати. Часто звертався до різних історичних джерел. Почуваюся трошки істориком.

– Яка Ваша робота є найбільш вдалою?

– Я не хотів би оцінювати. Ну, мапінг, який я створив минулого року на день міста. Це відеопроекція на “художній музей”, мультиплікаційна історія Франківська. Я пишаюся цією роботою, тому що вона найбільш цілісна з усіх та надзвичайно інтегрована. В тому проекті я виступав і як продюсер, і як режисер, і як аніматор.

– Які ще нові проекти плануєте втілити у реальність?

– Я на таке питання не готовий відповідати. В голові надто багато всього. Коли зроблю, тоді буде. Можу напрямки назвати. Зараз працюю над 3D-проектами. І маю надію, що зробимо такий мікс: віртуальна реальність, доповнена реальність і реальна реальність. Власне, чому я медіахудожник? Бо ніби і про творчість мова, але це не фарби та олівці, потрібно дуже багато знань з інших галузей. Технології поєднуються з красою та естетикою.

Розмовляла Зоряна Хромей

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X