WestNews.com.ua

Івана Купала: традиції, прикмети та як святкувати

06.07.2020, 21:49  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

У ніч з 6 на 7 липня відзначають свято Івана Купала. Івана Купала почали святкувати ще в язичницькі часи, до прийняття християнства.

Святкування традиційно проводили на березі річки. Обов’язковими атрибутами Купала поруч із водою є вогонь та вінки. Традиційно дівчата запускали на воду вінки.

Всередину поміщали свічку і відпускали його за течією. Якщо вінок пішов на дно відразу ж – коханий розлюбив. Вінок пристав до берега – доведеться чекати весілля як мінімум ще рік. У кого вінок буде плавати найдовше, та буде найщасливішою, а у кого свічка довше прогорить, дівчина проживе довге життя.

Святкове вогнище в обрядових діях мало велике значення і силу, адже, вважалось, що воно очищає людей, які стрибають через нього, від усього поганого.

Наші пращури вважали, що пара, яка, взявшись за руки, успішно перестрибувала через багаття, має щасливо прожити разом усе життя.

Що не можна робити цієї містичної ночі:

За повір’ям, цієї ночі прокидається уся лісова нечисть, тому наші предки старалися не спати у ніч напередодні свята. Вважалося, що вночі до хати можуть завітати домовики, водяні, русалки, дідьки. Щоб вберегтися від злих духів, будинок обвішували оберегами з кропиви, любистку, барвінку, верби, коноплі, полину.

Жінкам слід було побувати біля вечірнього вогнища і тільки потім відзначати свято. Уникали цієї традиції тільки відьми.

На Івана Купала краще нічого не давати, не продавати і не позичати. А знайдені на дорозі гроші, навіть якщо сума велика, піднімати не варто, адже це може накликати на родину бідність.

Прикмети:

  • Дощ у цей день обіцяє ще п’ять днів сирої погоди.
  • У святковий день було прийнято вмиватися ранковою росою, щоб зберегти молодість і знайти здоров’я.
  • 6 липня соловей не співає – пора ячмінь збирати.
  • У день свята в лазні попаритися – здоров’я знайти.
  • Велика роса на Івана – буде врожай огірків та горіхів.
  • Дощовий день – на неврожай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що нам віщують зорі: гороскоп на сьоме липня для всіх знаків Зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X