WestNews.com.ua

Іванофранківська лікарка створює унікальні картини, які здатні лікувати, – даяти. ФОТО. ВІДЕО

23.02.2020, 21:00  |  Автор:   Порепа Петро

Лікар дермато-венеролог Людмила Хімейчук відкрила в собі дар створювати даяти – картини, які допомагають подолати поганий настрій, а іноді навіть хворобу. Звісно, це не альтернатива традиційній медицині, а тільки її доповнення, каже медик.

Про це йдеться у матеріалі іванофранківської журналістки Наталії Фармус на телеканалі Україна.

Людмила Хімейчук каже, в її картинах є певні символи, закодовані знаки. Вони мають певну кольорову гаму, яка має допомагати і сприяти людям. Даяти, каже Людмила, це полотна для медитацій, вони допомагають, однак, не можна їх сприймати як абсолютну панацею.

Одна з картин, розповідає лікарка-художниця, навіть допомогла її мамі зупинити прогресування глаукоми.

Людмила Хімейчук – лікар-дерматоіенеролог, є кандидатом медичних наук, художньої освіти не має. Це тим більше вражає, кажуть франківські художники.

Даяти, каже авторка, в різні часи та в різних народів, релігійних та етнічних груп, каже авторка, відрізнялись одні від одних. Але суть в них була одна – захищати від всього поганого, допомагати бути здоровими, щасливими, сприяти духовному зростанню. З цією ж метою різні знаки та символи застосовувались в геральдиці, зображались на гербах, прапорах, іконах, мандалах та амулетах.

Споглядання даят можна поєднувати із афірмаціями – короткими фразами для медитацій, які містять певні вербальні формули та психоемоційні налаштування.

“Різні кольори мають властивості по-різному впливати на людину, а правильна їх комбінація, ще й посилена певним формами, геометричними фігурами, образами, знаками, а також своєрідною текстурою зображення, впливатиме в рази сильніше. Звичайно ж, формат сприйняття також буде залежати від самої людини, від забарвлення “лінзи аури”, яка формується характером особистості, її досвідом, світоглядом, релігійними поглядами і вірою, як такою, взагалі. Також сприйняття буде різним у залежності від стану здоров’я, як фізичного, так і психологічного, в конкретний момент.
Багато століть тому були вперше створені «Даяти» – картини для медитації, що допомагають практикуючим духовно розвиватися, йти шляхом усвідомленого просвітлення, а також сприяють поліпшенню фізичного і психологічного здоров’я, очищення карми через послідовну зміну ставлення до важливих аспектів життя, а також прийняття вибору, як головного трансформуючого фактору . Для роботи з картинами «Даяти» потрібно було для початку навчитися мистецтву медитації і знати загальні правила як створити відповідну обстановку.

Для правильного вибору картини для медитації, бажано розуміти, для чого вона була створена Але допускається інтуїтивний вибір зображення за своїми внутрішніми відчуттями”, – розповідає Людмила Хімейчук.

 

Саме слово даята походить з санскритського daya — той, хто дає, дарує. Слово також зустрічалося у старослов’янській мові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нитки та цвяхи можуть покращувати настрій

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X