WestNews.com.ua

“Із сюрпризом”: у Франківську розповіли про особливості проведення виборів 2020

28.09.2020, 17:38  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, 28 вересня, в Івано-Франківську у стінах Університету Короля Данила відбувся круглий стіл, на якому обговорили особливості законодавства про місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня, інформує WestNews.

Організатори заходу зазначили, що цього року вибори відбудуться за складною процедурою голосування, оскільки цьогоріч виборча система зазнала значних змін.

“Цьогорічні вибори будуть із сюрпризом. Змішали багато чого. Наприклад, в одному бюлетні є список партій, у якому потрібно вибрати партію, в іншому – список кандидатів, а ще вибори у мери та районні, сільські ради. Тобто бюлетнів буде кілька.

Тож на комісію лягає питання організації контролю за виборчим процесом, вироблення бюлетнів”, – зазначив у вступному слові Володимир Ковальчук в. о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги в Івано-Франківську.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав громадянської мережі Опора в області, Світлана Дем’янчук, наголосила на проблемі доступності виборчих дільниць. Так, за її словами, наразі в Україні 5 тисяч виборчих дільниць недоступні для людей з інвалідністю.

Нагадаємо, на Прикарпатті діє 9 виборчих округів, 1061 виборча дільниця, з них в Івано-Франківську – 124.

Організатори виборчого процесу рекомендують:

  • не брати із собою дітей;
  • до одного столика можуть підходити тільки троє осіб;
  • брати із собою ручки;
  • бути обов’язково у масці.

“Щодо проведення виборів у період пандемії Кабмін розробляє низку нормативних актів, яким саме чином має відбуватися голосування.

Також є рекомендації щодо того, як має відбуватися виїзне голосування. Єдине, до кінця не визначено, що робити із тими виборцями, котрі прийдуть на виборчу дільницю, але у них є ознаки захворювання на коронавірус.  Відповідно зараз розробляються рекомендації: чи там буде окрема кабінка, чи вона буде винесена”, – розповів голова Комітету виборів України в області “Загальні засади виборчого права” Максим Лисюк.

Він також зауважив, що з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції пропуск на виборчі дільниці буде обмежений, тож можливі черги.

Максим Лисюк додав, що виборці можуть стикнутися із проблемами заповнення бюлетнів:

“Бюлетень треба заповнювати чітко. Буде один зразок, якому треба слідувати. Важливо, що треба пам’ятати, поставити позначку навпроти політичної партії. Тому що, якщо буде позначка навпроти кандидата, а не буде позначено політичну партію, такий бюлетень буде визнаний як недійсний.”

Наразі Івано-Франківська територіальна виборча комісія ще не до кінця завершила реєстрацію політичних партій. Однак, уже зареєсрвано 5 кандидатів на посаду міського голови.

Проректор із розвитку та комунікацій Університету Короля Данила Олег Андрухів наголосив на активному інформуванні молоді про важливість їхньої участі у місцевих виборах. За його словами відсоток молоді на виборах досить низький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Перед виборами адресу голосування змінило понад 92 тис. громадян, – КВУ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X