WestNews.com.ua

“Калігула”: франківців запрошують на прем’єру трагіфарсу. ФОТО

14.05.2019, 12:10  |  Автор:   Менів Андрій

14 травня відбулася прес-конференція з нагоди прем’єри трагіфарсу “Калігула” у постановці режисера Жюля Одрі “Калігула” за мотивами одноіменної п’єси Альбера Камю, повідомляє WestNews.

Прем’єра вистави відбудеться в найближчі вихідні, 18 і 19 травня, на сцені Івано-Франківського національного академічного драматичного театру.

Як вже повідомлялося, театр розпочав співпрацю з молодим французьким режисером Жюлем Одрі. Саме він взявся за роботу над виставою «Калігула» – давньоримський імператор, який прославився своєю жорстокістю, підступністю та вадами.

«Мені дуже цікаво відчувати твори мистецтва на запах, не буквальний, але якійсь іншій. Це дуже цікава естетика, для нашого театру це буде кроком вперед , як для митців, акторів, так і глядачів. Я дуже задоволений тим, які працює Жюль. Хочу йому подякувати за це», – розповів Ростислав Держипільський – директор і художній керівник драматичного театру імені Івана Франка, народний артист України.

«Це дуже класно, це нова естетика, але це робота, до якої хочеться повертатися, це таке, що закладено між текстом», – наголосив він.

«Тут щось унікальне – це трупа акторів, з якими я працюю. Я вирішив працювати із 13-ма акторами Кожен з них мав знайти в своєму персонажі ту філософію, яку не можна передати словами. Адже філософія не має межі. Більшість акторів, які грають в Калігулі, для них це перші ролі. Наприклад головний актор (Богдан Романюк, – ред.) працював останні два тижні вдень і вночі, оскільки ця роль важлива для нього і для його кар’єрі», – повілився враженнями режисер Жуль Одрі.

За його словами, оним з відкриттів була робота з акторкою Надією Левченко левчерко, яка дуже швидко вливається в роль, має відчуття.

«Мені працювалося дуже добре. Це для мене відкриття, новий виток, в моїй частинці професії. Я вперше працюю в гротесковому жанрі. Це свобода», – розповіла сама акторка.

«Це вистава – трагіфарс. Є персонажі, яких немає в Камю, вони будуть дуже гротескні. Частину вистави буде грати оркестр. Це створить цікаву композицію», – додав Жуль Одрі.

Французький режисер наголосив, що над текстом вистави працював останні чотири роки. «Оскільки я довго виносив ідею, це як айсберг, а зверху залишається робота з акторами», – каже він.

«Важаю, що Калігула – це дитина, якій рано дали владу. Ця дитина оточена дорослими людьми, які хочуть поганого. Але він не є тираном, тираном його зрубили інші, які ним маніпулюють», – резюмував Одрі.

Довідково: 

Жуль Одрі – випускник Вищої школи драматичного мистецтва в Парижі. Серед його робіт – історичний трагіфарс «Сьогодні вечері не буде» про останні дні одіозного диктатора Йосипа Сталіна.

До слова, вистава франківського драмтеатру увійшла до лонг-листа всеукраїнського фестивалю ГРА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франівський драмтеатр запрошує на прем’єру драми з елементами фарсу. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X